۳۸هکتار از اراضی کشاورزی جزایر تابعه قشم واگذار شد

مدیر جهاد کشاورزی قشم گفت: افزون بر ۱۴۹هکتار از اراضی مستعد کشاورزی در جزایر چهارگانه قشم، هرمز، هنگام و لارک شناسایی شده و از این میزان افزون بر ۳۸هکتار در قالب طرح توسعه روستایی به افراد واجد شرایط واگذار شده است.
حسین اشکو روز شنبه در گفت وگو با ایرنا در تشریح فعالیت های این مدیریت در سال ۹۱افزود: برگزاری پنج مورد کارگاه آموزشی و نمایشگاه، انتقال افزون بر پنج هزار متر آب چاه های کشاورزی، تامین لوله انتقال آب زیر سد به طول هشت هزار متر و توزیع لوله بین کشاورزان در مجموع با اعتباری افزون بر ۵۵۰میلیون ریال از جمله مهم ترین فعالیت های این مدیریت در سال گذشته بوده است.

وی اخذ مجوز انتقال ۳۵۰مورد اسناد روستایی، احداث کشت داربستی به میزان دو و نیم هکتار و توزیع ۵۰۰اصله نهال یارانه دار و یک هزار و ۲۰۰اصله نهال کشت بافت یارانه دار را نیز از دیگر فعالیت های این مدیریت در این مدت اعلام کرد و یادآور شد: صدور ۲۰مورد موافقت اصولی دامداری و هشت مورد جواز تاسیس طرح های صنایع تبدیلی و اجرای پروژه آبیاری تحت فشار در سطح ۱۵هکتار هم در زمره این فعالیت ها بشمار می رود.

به گفته وی ثبت اشتغال یکصد و ۱۹نفر در سامانه رصد و معرفی یکصد و۱۵نفر از متقاضیان تسهیلات طرح توسعه کشاورزی به بانک نیز از فعالیت های این مدیریت در سال گذشته بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی قشم درباره فعالیت های ادارات تابعه این مدیریت هم گفت: اداره منابع طبیعی این شهرستان نیز افزون بر ۱۵۰هزار اصله نهال حرا در سطح ۱۳۵هکتار در سواحل شمالی قشم را در سال گذشته کشت و دو هزار اصله نهال را نیز در قشم، درگهان، سوزا، دوستکو و هرمز توزیع و غرس کرد.

اشکو توقیف دو دستگاه خودرو حمل آبزی، ۱۷فروند لنج و دو فروند قایق در فصل ممنوعیت و کشف مقادیر قابل توجه ای میگو، ماهی، تور و لنگرغیر مجاز از سوی پایگاه حفاظت منابع آبزیان شیلات شهرستان و عرضه مستقیم ماهی تازه به صورت مستمر در سطح شهرستان و راه اندازی سایت پرورش ماهی در قفس را از جمله مهم ترین فعالیت های شیلات شهرستان قشم در سال ۹۱اعلام کرد.

وی همچنین به فعالیت های اداره دامپزشکی شهرستان قشم به عنوان یکی از ادارات تابعه جهادکشاورزی این شهرستان اشاره کرد و گفت: واکسن افزون بر ۱۲هزار و ۷۲۰راس دام و سمپاشی هشت هزار و ۹۹۰راس دام همراه با سه هزار و ۳۵۰مورد سمپاشی اماکن دامی نیز از مهم ترین اقدامات این اداره در سال گذشته بوده است.

{tortags,753,1}