۶ کشته و ۱۱ مجروح در حوادث رانندگی روز گذشته

رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا از کشته شدن ۶ نفر و مصدومیت ۱۱ نفر در حوادث رانندگی روز گذشته در جاده‌های کشور خبر دارد.

سرهنگ رضا سلبی، رئیس مرکز کنترل ترافیک راهور ناجا در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: در ساعت ۸:۲۵ صبح روز گذشته بر اثر برخورد یک‌دستگاه سواری پژو ۴۰۵ و یک‌دستگاه وانت تویوتا در کیلومتر ۵۳ محور بیرجند در استان خراسان جنوبی، ۵ نفر جان خود را از دست دادند و ۲ نفر مجروح شدند که کارشناسان پلیس راه علت این حادثه را انحراف به چپ از جانب سواری پژو ۴۰۵ اعلام کردند.

وی در ادامه افزود: همچنین ساعت ۸:۲۰ صبح روز گذشته بر اثر برخورد یک‌دستگاه سواری پژو ۴۰۵، یک‌دستگاه سواری پراید و یک‌دستگاه مینی بوس درکیلومتر ۷۰ محور خواجه ورزقان در استان آذربایجان شرقی یک نفر کشته و ۹ نفر مجروح شدند که علت این حادثه از سوی کارشناسان پلیس راه انحراف به چپ از جانب راننده سواری پژو ۴۰۵ اعلام شده است.

سرهنگ سلبی در خصوص علل حوادث رانندگی روز گذشته گفت: با بررسی تصادفات رانندگی روز گذشته مهمترین علل حوادث عدم توجه به جلو ۳۴ درصد، انحراف به چپ ۲۴ درصد، تخطی از سرعت مطمئنه ۲۰ درصد، عدم رعایت حق تقدم ۱۱ درصد و خستگی و خواب آلودگی ۵ درصد بوده است و همچنین ۳۱ درصد از تصادفات مذکور مربوط به واژگونی خودروها و ۱۱ درصد آن نیز مربوط به برخورد با عابرین پیاده بوده است.