امروز

یکشنبه, ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۲:۱۳ قبل از ظهر

حمیدرضا اسماعیلی ظهر امروز در آیین افتتاح پایگاه مشترک گشت دریایی پلیس دریابانی و تعزیرات حکومتی بندرعباس، اظهار داشت: در راستای اهداف راه اندازی این پایگاه‌‌ها، شعبه سیار تعزیرات حکومتی در مقام رسیدگی کننده، پس از کشف و تشکیل پرونده از سوی ماموران و ارجاع به رئیس شعبه سیار، در محل کشف جرم نسبت به صدور حکم اقدام می‌شود که این فرایند در سرعت رسیدگی و اجرای حکم تاثیر غیر قابل انکاری دارد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان با بیان اینکه برگزاری حداقل هفته‌ای یک گشت مشترک تاثیر بسزایی در روند مقابله و برخورد با باندهای قاچاق خصوصا قاچاق سوخت داشته است، از کشف ۳۶ لنج حامل قاچاق سوخت قاچاق خبر داد و گفت: این محموله به عنوان خروجی فعالیت این گشت‌های مشترک سیار است که طی آن تاکنون سه میلیون لیتر نفت گاز کشف و شناورها همچنان درحال تخلیه هستند.

اسماعیلی از صدور رای این محموله که شامل ضبط کالا و سوخت‌های مکشوفه به نفع دولت بود، در کمتر از دو روز خبر داد و گفت: اگر چه متهمان این پرونده متواری هستند اما رای آنان صادر و اموال ضبط شده است.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان هرمزگان در ادامه با بیان اینکه امسال طی ده ماه ۶ هزار و ۳۷۵ فقره پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: ۳ هزار و ۶۴۸ فقره از این میزان پرونده مربوط به سوخت قاچاق است.

وی اضافه کرد: با روند کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها ۶ هزار و ۲۶۸ فقره از مجموع کل پرونده‌های سال‌جاری مختومه شده است.

این مسئول با اشاره به مرزی بودن استان هرمزگان و گسترش فعالیت قاچاقچیان کالا و سوخت، تاکید کرد: در بحث قاچاق کالا و سوخت ۱۴ و پنج دهم درصد کل پرونده‌های وارده کشور متعلق به استان هرمزگان است که این رقم اهمیت توسعه فعالیت‌های مقابله‌ای و تخصیص منابع و امکانات بیشتر را برای هرمزگان دوچندان می‌نماید.

فرمانده پلیس دریابانی استان هرمزگان نیز در این آیین با اشاره به جزییات عملکرد دریابانی استان هرمزگان در بحث قاچاق سوخت اظهارداشت: در ۱۰ ماه امسال بیش از ۱۸ میلیون لیتر سوخت قاچاق  توسط پلیس دریابانی هرمزگان کشف شده در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته هشت میلیون لیتر بوده است.

احمد دادستانی افزود: در این راستا یک‌هزار و ۴۰۰ فروند شناور توقیف و روند مقابله با قاچاقچیان سرعت بخشیده شده است.

وی استقرار پایگاه‌های دریایی در مناطق آلوده و برخورد جدی با قاچاقچیان را از اهم فعالیت‌های دریابانی استان هرمزگان ذکر کرد و بیان داشت: راه اندازی گشت‌های سیار مشترک پلیس دریابانی و تعزیرات حکومتی علاوه بر اینکه روند رسیدگی به پرونده‌ها را بسیار آسان و سرعت بخشیده است مزیت دیگری نیز دارد که از اهم آن می‌توان به  اشراف مامور رسیدگی کننده و صادر کننده حکم به واقعه اشاره کرد که به لحاظ حضور میدانی در صدور رای تاثیر مهمی دارد.

فرمانده پلیس دریابانی استان هرمزگان در پایان با اشاره به جزییات راه اندازی شش پایگاه مشترک گشت های دریایی در استان هرمزگان یادآور شد: این شش پایگاه در شهرهای ساحلی بندرعباس، میناب، جاسک و بندرلنگه وهمچنین جزایر قشم و ابوموسی مستقر هستند.

شایان ذکر است؛ این آیین که با حضور محمدحسن سرابیان مدیر کل نظارت و هماهنگی گشت‌ها دریایی سازمان تعزیرات حکومتی کشور و همچنین روشن مدیر کل روابط عمومی تعزیرات حکومتی همراه بود از عملکرد فرماندهان و واحدهای فعال دریابانی تقدیر شد.

منبع : فارس

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی