۵ هکتار اراضی پایانه منطقه آزاد قشم در بندر شهید رجایی به بهره برداری رسید

با حضور سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم بهره برداری از ۵ هکتار اراضی پایانه سازمان منطقه آزاد قشم در مجتمع بندری شهید رجائی آغاز شد . با حضور علی اکبر شعبانی فرد سر پرست سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه ،بهره برداری ۵۰ هزار متر مربع از بارانداز پایانه سازمان منطقه آزاد در مجتمع […]

با حضور سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم بهره برداری از ۵ هکتار اراضی پایانه سازمان منطقه آزاد قشم در مجتمع بندری شهید رجائی آغاز شد .

با حضور علی اکبر شعبانی فرد سر پرست سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه ،بهره برداری ۵۰ هزار متر مربع از بارانداز پایانه سازمان منطقه آزاد در مجتمع شهید رجایی آغاز و عملیات کانتینری آن انجام شد .

علی اکبر شعبانی فرد که به منظور بازدید از چگونگی آماده سازی اراضی یکصد هکتاری سازمان منطقه آزاد قشم، توسط بخش خصوصی و دیدار با سرمایه گذاران به این مجتمع بندری سفر کرده بود در نشستی با سرمایه گذاران بخش خصوصی و شرکتهای فعال این سایت درخصوص چگونگی و روند سرمایه گذاری آنان به تبادل نظر پرداخت.

وی  با اشاره به آمادگی این سازمان در جذب خدمات و دانش فنی سرمایه گذاران به منظور پر رونق تر شدن بخش اقتصادی تاکید و از آنان جهت حضور در سایر بخشهای خدماتی و تجاری سازمان منطقه آزاد قشم دعوت نمود .

دراین نشست مدیران عامل شرکتهای سرمایه گذار در سایت یکصد هکتاری سازمان منطقه آزاد قشم ضمن ابراز خرسندی و مثبت ارزیابی کردن حضور سر پرست سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه خواستار تسریع در امور پیش روی سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی در فعالیت های اقتصادی شدند .

سرمایه گذاران فعال بخش خصوصی در این نشست همچنین از آمادگی خود جهت حضور در سایر بخش های اقتصادی بویژه خدمات بندری در منطقه آزاد قشم خبر دادند .

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم و هیئت همراه دراین سفر از طرح احداث ساختمان خدمات اداری سایت و چگونگی آماده سازی اراضی توسط بخش خصوصی بازدید و دستور لازم را جهت تسریع درامور صادرنمود .

لازم به ذکر است شعبانی فرد در ادامه بازدید ضمن دیدار با کارکنان و کارگزاران فعال در سامانه ۱۰۰ هکتاری ، با مسائل و مشکلات آنان آشنا وبرای آنان آرزوی موفقیت نمود.

همچنین با حضور سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم ، طرح احداث ۵ هکتار از اراضی که توسط شرکت معدن داران دریا آماده شده است افتتاح و عملیات بهره برداری از آن آغاز شد.

با بهره برداری از این طرح که با سرمایه گذاری  ۱۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی انجام شده و دارای سیستم های روشنایی و اطفاء حریق ، کانال هدایت آب های سطحی است که بر اساس استاندارد روز احداث شده و با عملیاتی شدن این پروژه امکان تخلیه و بارگیری سالانه ۶۰ هزار کانتینر در پایانه افزایش می یابد .

مهندس شهسواری مدیرعامل شرکت معدن دریا ضمن بیان مطلب فوق افزود : با بهره برداری از ۵ هکتار اراضی طرح ۱۲ هکتاری این شرکت در اراضی سازمان منطقه آزاد قشم و  با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی، این پروژه تکمیل و سالانه برای ۱۳۰ هزار کانتینر توان تخلیه بارگیری ایجاد می گردد.

وی اضافه کرد یا اجرای این طرح که با استانداردهای روز مطابقت دارد دو دستگاه ساید لایف، دو دستگاه ریچ استار ، ۱۲ دستگاه لیف تراک و ۲۳ دستگاه انواع کشنده کار تخلیه و بارگیری کانتینرها را انجام می دهند که برای ۲۸۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شرایط اشتغال ایجاد شده است.