۴۳ شرکت طی آبان ماه ۹۲ در منطقه آزاد قشم به ثبت رسید

عاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم از ثبت ۴۳ شرکت طی آبان ماه سال جاری  در این منطقه خبر داد. فرزین حقدل با اعلام این مطلب گفت: از مجموع ۴۳ شرکت ثبت شده طی یک ماه گذشته در منطقه آزاد قشم، ۲۷ شرکت با مسوولیت محدود و ۱۱ شرکت به صورت سهامی […]

عاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم از ثبت ۴۳ شرکت طی آبان ماه سال جاری  در این منطقه خبر داد.

فرزین حقدل با اعلام این مطلب گفت: از مجموع ۴۳ شرکت ثبت شده طی یک ماه گذشته در منطقه آزاد قشم، ۲۷ شرکت با مسوولیت محدود و ۱۱ شرکت به صورت سهامی خاص و مابقی نیز به صورت شعبه و موسسه ایجاد شده است.

وی افزود: با توجه به آمار ارایه شده، روند فعالیت این شرکتها عمدتاَ در حوزه های صادرات، تولید، هتلداری، گردشگری، ارایه خدمات در زمینه‌های آموزشی، فنی مهندسی و کامپیوتر، حمل و نقل، و پیمانکاری و تاسیسات ساختمان بوده است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: طی این مدت همچنین تعداد ۸۶ مورد ثبت تغییرات در شرکت‌ها انجام شد که در مجموع فرآیند ثبت شرکت ها و مالکیت های معنوی  در آبان ماه گذشته در منطقه آزاد قشم به ۵۶۶ فقره رسید.

وی گفت: طی این مدت فرآیند نقل و انتقال قطعی املاک، انتقال رهنی، بهای سند،کارشناسی املاک، حق الثبت اعیانی وحق الثبت املاک نیز ۲۹ فقره بوده است.

بنا به این گزارش، درآمد حاصله از ثبت ۴۳ شرکت و عملیات ثبت تغییرات، استعلامات ثبتی، افزایش سرمایه، حق الوکاله، تقاضای تعیین نام، چاپ آگهی در روزنامه رسمی، چاپ آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار و پلمپ دفاتر طی آبان ماه سال جاری  ۴۳۷ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۲۵۰ اعلام شده است.

همچنین با کسب ۳۶ میلیون و ۳۸۶ هزار و ۲۱۶ ریال درآمد مربوط به نقل و انتقال قطعی املاک، حق الثبت اعیانی املاک، حق الثبت املاک، انتقال رهنی، کارشناسی املاک و بهای سند، جمع درآمدهای حاصله مرکز ثبت شرکت ها در آبان ماه سال جاری به ۴۷۴ میلیون و ۱۲۷ هزار و ۴۶۶ ریال رسید.