۳۶۵ بقعه متبرکه جزیره قشم در سامانه جامع موقوفات کشور ثبت شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قشم گفت: ۳۶۵ بقعه متبرکه قشم در سامانه جامع موقوفات کشور به ثبت رسیده است. علی محمدی صبح دوشنبه به مناسبت هفته وقف در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شعار امسال هفته وقف مبنی بر همه واقف باشیم و هدف از برگزاری این همایش یک هفته‌ای (همه واقف باشیم) اشاره […]

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قشم گفت: ۳۶۵ بقعه متبرکه قشم در سامانه جامع موقوفات کشور به ثبت رسیده است.

علی محمدی صبح دوشنبه به مناسبت هفته وقف در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شعار امسال هفته وقف مبنی بر همه واقف باشیم و هدف از برگزاری این همایش یک هفته‌ای (همه واقف باشیم) اشاره به وقف ،سنت نبوی و سیره ائمه اطهار و تجلی مودت اهل بیت و تکریم امام زادگان برای توسعه مشارکت های اجتماعی است که با هدف ترویج و تشویق مردم به انجام این سنت حسنه اسلامی انتخاب شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان قشم داشت: برگزاری محفل انس با قرآن کریم، تجلیل از بانوی واقف خانم آمنه بازماندگان، برگزاری همایش یاوران وقف همراه با تقدیر از پرسنل و هیئت امنا و خادمین فعال موقوفات و بقاع متبرکه در سطح شهرستان قشم و تقدیر از مسئول امامزاده سید مظفر و برگزاری نمایشگاهی به مناسبت هفته وقف با شعار همه واقف باشیم نیز از دیگر برنامه‌های این هفته وقف در قشم است.

وی افزود: دیدار با خانواده معظم شهداء و مسئولان شهرستانی ، غبار روبی گلزار مطهر شهداء، دیدار با امامان جمعه اهل سنت، برگزاری دعای کمیل در امامزاده سید مظفر و مسجد امیر المومنین  (ع) جزیره هرمز، ویزیت رایگان از جمله برنامه‌های این هفته است.

محمدی عنوان کرد: طبق آخرین آمار سامانه جامع موقوفات و اماکن متبرکه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، ۳۶۵اماکن متبرکه و موقوفی در شهرستان قشم ساماندهی و به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: کلنگ زنی موقوفه مرحوم نقشبندی و اجرای چند پروژه تجاری و مسکونی و  افتتاح مرحله اول و بخش اداری ساختمان نوبنیاد در فضای به متراژ ۶۰۰ متر مربع و با هزینه چهار میلیارد و پانصد میلیون ریال مشتمل بر ۳ واحد اقامتی و یک واحد اداری است که از محل اعتبارات سازمان اوقاف تامین و با حضور مدیر کل اوقاف هرمزگان و مسئولان استانی و شهرستانی به زودی افتتاح می‌شود.