مرگ مشکوک روزنامه‌نگاری که ژنرال آمریکایی را رسوا کرد

 ۲۰۱۰باعث استعفای اجباری فرمانده نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان شده بود در تصادف خودرو و آتش‌سوزی متعاقب آن کشته شد

به گزارش هرمزآنلاین،به نقل از رویترز؛‌ مایکل هستینگز، که با انتشار مقاله‌ای در سال ۲۰۱۰ در نشریه رولینگ استون، موجبات استعفای اجباری ژنرال استنلی مک‌کریستال، فرمانده نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان، را فراهم آورده بود، روز سه‌شنبه در جریان یک حادثه رانندگی در لس‌آنجلس کشته شد.

سردبیر پایگاه اینترنتی خبری “بازفید” (BuzzFeed) ضمن انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که هستینگز،‌ ۳۳ساله در یک حادثه رانندگی کشته شده است اما جزئیات بیشتری درباره این حادثه منتشر نکرد. پلیس لس‌آنجلس نیز تاکنون درباره مرگ وی اظهار نظر نکرده است.

اما پلیس اعلام کرد که یک نفر در حادثه برخورد خودرواش به درختی در حوالی منطقه هالیوود و آتش‌سوزی متعاقب آن کشته شده است. ظاهراً سوختگی به‌حدی بوده که امکان شناسایی جسد وجود نداشته است.

مقامات می‌گویند که هیچ اطلاعی درباره علل این حادثه ندارند.

هستینگز بخش اعظمی از شهرت خود را مدیون مقاله‌ای با عنوان “ژنرال فراری” است که در نشریه رولینگ استون منتشر شده و منجر به استعفای ژنرال مک‌کریستال از فرماندهی نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان در ژوئن ۲۰۱۰ شد.

هستینگز در این مقاله پرده از اظهارات توهین‌آمیز مک‌کریستال درباره اوباما و سایر مقامات ارشد دولت وی برداشته بود. متعاقب این امر ژنرال مک‌کریستال به واشنگتن احضار و از وی خواسته شد تا استعفا دهد.