تاثیر شگرف صنایع‌دستی در توسعه‌ی فرهنگ اصیل ایرانی

معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در ویژه برنامه‌ای به مناسبت روز جهانی صنایع‌دستی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران،

صنعت‌گران و صنایع‌دستی کرمانشاه از دست معاون رییس جمهور( معاون اول رییس جمهور و معاون رییس جمهور و ریاست میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور) لوح تقدیر و تندیس دریافت کردند.

به گزارش خبرنگاران، منطقه‌ی کرمانشاه، «نصرت‌الله سپهر» در این‌باره اظهار کرد: ارزش والای صنایع‌دستی بومی که سرشار از خلاقیت، تفکر و دانش صنعتگران، محلی است تاثیر شگرفی در توسعه‌ی فرهنگ اصیل ایرانی دارد. 

وی افزود: این موضوع در تولید صنایع‌دستی زمینه‌ی فعالیت اقتصادی متناسب با نیاز روز جامعه را فراهم می‌کند و نتیجه این عملکرد به رشد و گسترش هنر، فرهنگ بومی محلی و احساس افتخار نسل جدید ملت برای هویت‌بخشی و فرهنگ غنی ارزشمند و ایران اسلامی منجر می‌شود.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه اظهار کرد: ارج نهادن به تلاش هنرمندان صنایع‌دستی و تجلیل از برگزیدگان این هنر صنعت سبب امید در جهت توان تولید بیشتر برای تداوم و احیاء سنت‌های ارزشمنددستی، گسترش فرهنگ ملی و بومی سنتی ارزشی می‌شود و می‌تواند در توسعه‌ی آثار همیشه ماندگار هنر سرزمین والایمان در عرصه‌های بین‌المللی بهتر و بیشتر نشان داده شود و خودنمایی کند.

وی خاطرنشان کرد: در این ویژه برنامه، هنرمندان برجسته استان در رشته‌ی زیورآلات سنتی که چندین اثر و نشان مرغوبیت کالا از یونسکو دریافت کرده و هنرمند فعال در عرصه‌ی کاشی هفت رنگ که از هنرهای سنتی اسلامی است، تقدیر شدند و تندیس و جوایزی نیز دریافت کردند.

سپهر اظهار امیدواری کرد هم‌چنان زمینه‌های تقدیر از فعالیت برتر عرصه‌ی هنرهای سنتی و صنایع‌دستی فراهم شود تا انگیزه‌ی کار و فعالیت در این زمینه همیشه شکوفا شود.