اپل گوشی‌های سرقت شده خود را به قتل می‌رساند

قابلیت جدید سیستم‌عامل همراه اپل به کاربر امکان می‌دهد تا هر زمان که گوشی یا رایانه لوحی او سرقت شد، دستگاه را از راه دور خاموش کند

یا اینکه همه اطلاعات روی آن را پاک کند.به گزارش هرمز، این روزها موج سرقت گوشی‌ هوشمند آیفون و رایانه لوحی iPad ساخت شرکت اپل بسیار بالا گرفته است و کاربران در سراسر جهان گزارش‌های فراوانی در این زمینه منتشر می‌کنند. اما اپل راه جدیدی در این زمینه پیدا کرده است که میزان سرقت این محصولات را کاهش می‌دهد.به گزارش فارس به نقل از سی‌ان‌ان، شرکت اپل با به‌روزرسانی سیستم‌عامل همراه خود قابلیتی با نام “سوئیچ قتل” را به آن افزوده است که باعث می‌شود این دستگاه‌ها پس از سرقت، ارزشی برای سارق نداشته باشند.

باید توجه داشت که کلید Lock یکی از قابلیت‌های نسخه جدید سیستم‌عامل همراه اپل موسوم به iOS 7 محسوب می‌شود که قرار است پاییز امسال روانه بازار شود. اما قابلیت جدیدی که اپل برای محصولات قابل حمل خود در نظر گرفته به این صورت است که ابتدا کاربر شناسه کاربری و رمز عبور خود را در گوشی وارد می‌کند و سپس از قابلیتی با نام Find My iPhone استفاده می‌کند.

این قابلیت به کاربر امکان می‌دهد تا هر زمان که گوشی یا رایانه لوحی او سرقت شد، دستگاه را از راه دور خاموش کند یا اینکه همه اطلاعات روی آن را پاک کند.این شرکت طی سخنرانی مربوط به کنفرانس سالانه خود موسوم به WWDC 2013 توضیح داد برخی از شناسه‌های کاربری و رمزهای عبور کاربران باید به صورت مجدد فعال‌سازی شوند تا بتوان از آن‌ها برای کنترل گوشی از راه دور استفاده کرد.

“کرایگ فدریگی”(Craig Federighi) یکی از مدیران شرکت اپل در این خصوص توضیح داد: «ما بر این باوریم که این قابلیت به طور عملی با سرقت‌ها مقابله می‌کند و میزان آن‌ها را کاهش می‌دهد».