امروز

یکشنبه, ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۲:۳۵ قبل از ظهر

چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده، امروز در حالی برگزار خواهد شد که سومین جلسه دادگاه (جلسه گذشته) درخواست استمهال وکلای مدافع، از سوی قاضی قبول شده بود تا جلسه چهارم در تاریخ ۹ آبان برگزار شود.

خاطرنشان می‌شود در جلسه نخست رسیدگی حدود صفحه از کیفرخواست قرائت شد و در جلسه دوم رسیدگی با احتساب جلسه اول، حدود ۱۳۷ صفحه از کیفرخواست قرائت شد که مهمترین قسمت در قرائت اتهامات زنجانی، رابطه او با برخی افراد در قرارگاه خاتم برای پیشبرد عناوین مجرمانه خود بود و همچنین امضای سه وزیر و چند مقام مسئول دولت محمود احمدی‌نژاد در تایید بانک بابک زنجانی بود.

رسول کوهپایه‌زاده اصفهانی وکیل بابک زنجانی پیش از ورود به دادگاه انقلاب در جمع خبرنگاران گفت: امروز احتمالا موکلم دفاعیات ۲۰۰ صفحه‌ای خود را ارایه خواهد داد.

ساعت ۸:۳۰
ارائه دفاعیات ۲۰۰ صفحه‌ای بابک زنجانی در دادگاه

رسول کوهپایه‌زاده اصفهانی وکیل بابک زنجانی پیش از ورود به دادگاه رسیدگی به پرونده بابک زنجانی٬ در جمع خبرنگاران گفت: طبق روال شاکی طرح شکایت می‌کند و در ابتدا هم متهم دفاع می‌کند. امروز احتمالا موکلم دفاعیات ۲۰۰ صفحه‌ای خود را ارائه خواهد داد اما فکر نکنم امروز نوبت دفاعیات من شود.

ساعت ۰۹:۰۰
آغاز جلسه علنی دادگاه با اخراج خبرنگاران

جلسه علنی دادگاه بابک زنجانی در حالی آغاز شد که با وجود صندلی‌های خالی دادگاه٬ تعدادی از خبرنگاران از جلسه دادگاه اخراج شدند و اجازه داده نشد جلسه علنی توسط آنها پوشش داده شود و دادگاه که قرار بود علنی برگزار شود٬ با اجازه ورود گزینشی خبرنگاران برگزار شد.

دفاع بابک زنجانی

در چهارمین جلسه محاکمه٬ بابک زنجانی در یک مقدمه و دو فصل از خود اینگونه دفاع کرد که رشوه و باج نداده‌ام و بعضا مورد زورگیری واقع شدم. من تنها تاجری حرفه‌ای و آگاه به امور خود هستم و از عملکرد اقتصادی خود دفاع می‌کنم، کسی که کار هزاران میلیاردی انجام می‌دهد، عقل و شعور هزاران میلیاردی دارد.

وی تصریح کرد: مجموعه‌های خارجی من موجب افتخار کشورمان بود، مطلعان می‌دانند مبلغ ۲ میلیارد یورو برای من پول خردی بیش نبوده است. شرکت نفت کمتر از ۶ ماه با من همکاری کرده است و بیش از ۲ میلیارد یورو ۱۱۰۰ تومانی وارد کشور کرده‌ام.

زنجانی اظهار کرد: ابزار وصول پول وجود ندارد و شماره حسابی برای دریافت وجوه وجود ندارد. به ما بانک‌های داخلی معرفی می‌کنند که امکان واریز وجه در آنها وجود ندارد، تلاش من امکان باز کردن حساب در بانک‌هایی که امکان دور زدن تحریم را داشته‌اند بوده است.

توضیح بابک زنجانی در مورد زندان و واکنش قاضی صلواتی

متهم نفتی در این جلسه ادعاهایی را مبنی بر وضعیت خود در زندان مطرح کرد که قاضی صلواتی در واکنش به این اظهارات وی گفت: در مورد زندان و امکانات رفاهی که در اختیار شما بوده است در جای خود دفاع خواهیم کرد.

وی در ادامه دفاعیات خود گفت: برای اینکه بهانه ندهم و قدرت خارجی خود را به اثبات برسانم. تاکنون ۱۹۶۸ میلیون یورو ضمانتنامه از یک بانک معتبر تهیه و تا دو روز دیگر تقدیم دادگاه خواهم کرد و مسئولان برای تائید ضمانتنامه تدبیری کنند که قاضی صلواتی گفت: نام بانک و کشور را نگویید.

بابک زنجانی گفت: سه هزار صفحه نامه شماره شده به دادستان داده‌ام و با اعتصاب، به من کاغذ می‌دادند.

جلسه بعدی رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی فردا برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی