۱۲۰ بیمار جزیره لارک ویزیت رایگان شدند

به همت بسیج دانشجویی شهرستان قشم اردوی جهادی خدمات رسانی به مناطق محروم در قالب خدمات پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی  واحد بین الملل قشم برگزار شد. سید حامد مظلومی در گفتگو با هرمز آنلاین گفت : هدف از برگزاری این اردوی جهادی مساعدت پزشکی به اهالی جزیره لارک است که به دلیل عدم […]

به همت بسیج دانشجویی شهرستان قشم اردوی جهادی خدمات رسانی به مناطق محروم در قالب خدمات پزشکی با همکاری دانشگاه علوم پزشکی  واحد بین الملل قشم برگزار شد.

سید حامد مظلومی در گفتگو با هرمز آنلاین گفت : هدف از برگزاری این اردوی جهادی مساعدت پزشکی به اهالی جزیره لارک است که به دلیل عدم وجود پزشک به مشکلات اساسی در بخش سلامت دچار شده اند.وی افزود : دانشجویان با حضور در این برنامه ها از نزدیک با مشکلات مردم آشنا می شوند و خود را برای خدمت رسانی بهتر به هموطنان آماده می سازند.

دکتربهرام شهریاری فوق تخصص کلیه و بیماری های داخلی هم که در اکیپ پزشکی حضور داشت گفت : بیماری هایی که در جزیره لارک وجود دارد به دلیل کمبود ویتامین ها و موارد بهداشتی است که با وجود این کمبودها این جزیره به حضور یک پزشک عمومی مقیم نیازدارد .
وی  اظهار داشت: بیماری های خونی ، سنگ کلیه وفشارخون شایع  ترین بیماری ها درجزیره لارک است که به خاطرمشکلات تغذیه وسالم نبودن آب آشامیدنی است  که اکثریت مراجعه کنندگان امروزبه این سه بیماری مواجع بودند .
فوق تخصص کلیه و بیماری های داخلی تعویض پزشکان عمومی به صورت دوره ای راهی برای رفع مشکل نبود پزشک در جزیره لارک دانست و خاطر نشان کرد: پزشکانی که برای خدمت به مردم جزیره لارک می آیند با وجود آب وهوای گرم و نبود امکانات رفاهی بعد ازمدت کوتاه این جزیره را ترک می کنند که این مشکل فقط به ایده ی پزشک دوره ای حل می شود .
شهریاری بیان کرد : نبود داروخانه یکی دیگر از مشکلات این جزیره است که به همت بسیجیان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان شعبه بین الملل قشم مقداری داروی پرمصرف به قیمت ۵۰ میلیون ریال صبح امروز وارد این جزیره شد.
استاد دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان درپایان توصیه ای به پزشکان هرمزگان کرد و افزود : استان هرمزگان با وجود دارا بودن مناطق محروم ، پزشکان این استان می توانند با حضور خود دراین مناطق کمک زیادی به مردم کنند .
بر اساس این گزارش ۱۲۰ نفر از اهالی جزیره لارک در این اردوی جهادی به صورت رایگان معاینه شدند.