۱۰ درصد قتل های عمد وقوع یافته در استان متعلق به قشم می باشد

سرپرست آگاهی هرمزگان با اشاره به کشف ۸۷درصد از جرائم رخ داده دراستان درسالجاری گفت:۱۳درصد جرائم باقی مانده در حال پیگیری ومیزان کشف جرائم در همسنجی با پارسال ۸ درصد افزایش یافت. به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ عبدالمجید کرمی یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: دراین مدت۲۴ فقره باند سرقت متلاشی شد که عمده آنها […]

سرپرست آگاهی هرمزگان با اشاره به کشف ۸۷درصد از جرائم رخ داده دراستان درسالجاری گفت:۱۳درصد جرائم باقی مانده در حال پیگیری ومیزان کشف جرائم در همسنجی با پارسال ۸ درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ عبدالمجید کرمی یکشنبه در نشست خبری اظهار داشت: دراین مدت۲۴ فقره باند سرقت متلاشی شد که عمده آنها از سایر استان ها برای سرقت به این استان آمده بودند.
وی ، دستگیری سارقان و مظنونان به سرقت در فصل بهاری سال ۹۶ در مقایسه با همین فصل در سال گذشته ۱۹ درصد رشد داشته است.
سرهنگ عبدالمجید کرمی افزود: در مجموع امسال حدود چهار هزار و ۳۰۰ نفر در خصوص ارتکاب جرایم مختلف دستگیر شدند که علت دستگیری چهار هزار و ۷۹ نفر آنان سرقت بوده است.
وی اشاره کرد: سرقت ۷۹ درصد فراوانی جرایم استان را به خود اختصاص داده و ۸۵ درصد سرقت هایی که امسال به وقوع پیوسته اند تاکنون کشف شده اند.
سرپرست آگاهی هرمزگان ابراز داشت: تعداد سرقت ها در فصل بهارامسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته هفت درصد کاهش یافته و میزان کشف آنها هم پنج درصد افزایش داشته است.
کرمی خاطر نشان کرد: در زمینه جرایم جناحی مانند قتل، آدم ربایی، راهزنی، تجاوز به عنف و حریق عمدی در فصل بهار امسال شاهد کاهش ۳۷ درصدی وقوع نسبت به بهار سال گذشته هستیم و از سوی دیگر ۱۳۷ درصدی این جرایم را کشف کرده ایم که برخی پرونده ها متعلق سال قبل است.
وی ادامه داد:۱۰۰ درصد قتل های عمد وقوع یافته در سال جاری کشف شده که در شهرستان بندرعباس ۵۰ درصد، میناب ۲۰۰ درصد، رودان ۱۰ درصد، قشم ۱۰ درصد و بشاگرد ۱۰ درصد بوده است.
سرپرست پلیس آگاهی هرمزگان یادآور شد: ۸۰ درصد مقتولان مرد و ۲۰ درصد آنان زن ، همچنین ۹۸ درصد قاتلان مرد و ۲ درصد قاتلان زن بوده اند که در این ارتباط ۴۷ نفر دستگیر شده اند.
وی ادامه داد: ۷۰ درصد قتل ها با استفاده از چاقو، ۲۰ درصد با استفاده از اسلحه گرم ، ۱۰ درصد خفه شده که نزاع و درگیری، انتقام جویی و مسائل و مشکل های خانوادگی بیشترین انگیزه قتل های عمد هرمزگان را به خود اختصاص داده اند.
سرپرست آگاهی هرمزگان ابراز داشت: بیشتر قتل های عمدی که امسال رخ داده و کشف شده و هیچ پرونده ای تا زمانی که به نتیجه نرسیده است رها نمی شود.
کرمی اضافه کرد: چهار شروری که در شهرستان رودان دستگیر شدند به هیچ عنوان داعشی نبوده بلکه پرچم این گروه تکفیری را برای ایجاد رعب و وحشت طراحی کرده بودند که هویت ۲ نفر از آنان مشخص شده است.
جرایم اقتصادی مانند جعل، ارتشاء، اختلاس ، زمین خواری، تسهیلات غیر مجاز بانکی، پول شویی و فرار مالیاتی موضوع دیگری بود که سرهنگ کرمی به آن پرداخت و یادآور شد: ۱۰۰ درصد جرایم وقوع یافته اقتصادی در فصل بهار امسال کشف شده که نمونه آن برخورد با ۶ مورد زمین خواری است و در این خصوص ۱۴ نفر دستگیر شدند.
وی به پرونده های قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: یک هزار و ۶۱۳ فقره پرونده در فصل بهار امسال تشکیل شده که ۷۳ پرونده بالای ۱۰۰ میلیون تومان و بقیه زیر ۱۰۰ میلیون تومان بوده اند و ۱۹ باند قاچاق هم کالا متلاشی شد.
سرپرست پلیس آگاهی هرمزگان بیان کرد: ۱۱۶ میلیارد و ۲۴۱ میلیون تومان ارزش ریالی کل کالاهای قاچاق کشف شده در فصل بهار امسال را شامل می شود که در مقایسه با بهار سال گذشته نشان از افزایش ۶۰ درصدی دارد و تعداد ۹۲۷ خودرو حامل کالای قاچاق توقیف شده است.