۱۰درصد اعتبارات منطقه آزاد صرف برنامه های فرهنگی می شود

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مبارزه با شبیخون و ناتوی فرهنگی دشمنان نظام از مهمترین اهداف شورای فرهنگی در منطقه آزاد قشم است و  در سال جاری ۱۰ درصد بودجه این سازمان در حوزه مسائل فرهنگی هزینه خواهد شد. دکتر علی اکبر شعبانی فرد با بیان این مطلب دردومین جلسه شورای فرهنگی قشم افزود: […]

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مبارزه با شبیخون و ناتوی فرهنگی دشمنان نظام از مهمترین اهداف شورای فرهنگی در منطقه آزاد قشم است و  در سال جاری ۱۰ درصد بودجه این سازمان در حوزه مسائل فرهنگی هزینه خواهد شد.
دکتر علی اکبر شعبانی فرد با بیان این مطلب دردومین جلسه شورای فرهنگی قشم افزود: ۷۰۰ شبکه تبلیغاتی در نقاط مختلف جهان علیه نظام اسلامی در حال فعالیت هستند و امروز همه ما برای مبارزه با این تهاجمات باید براساس توصیه های مقام عظمای ولایت یک استراتژی واحد فرهنگی داشته باشیم.
وی ادامه داد: قانونگذار نیز بر حرکت منسجم فرهنگی و یکدست بودن تصمیمات در این حوزه بویژه در مناطق آزاد کشور تاکید دارد و این نشان از اهمیت داشتن استراتژی واحد با هدف مقابله با اقدامات سوء دشمنان نظام دارد.
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اهمیت ستاد راهبردی قوی در حوزه فرهنگ تصریح کرد: متمرکز بودن فعالیت های فرهنگی موجب اثرگذار شدن آن می شود و شورای فرهنگی منطقه آزاد قشم در تلاش است یک الگو، اسوه و مدل قابل توجه این حوزه را به کل کشور منتقل کند.
دکتر شعبانی فرد افزود: هدف شورای فرهنگی تحکیم بنیاد های دینی و خانواده است و در این مسیر ائمه جمعه و جماعات، حوزه علمیه، آموزش و پرورش، دانشگاه ها، بسیج و سپاه، اداره تبلیغات اسلامی، اداره ارشاد و همه نهادهای فرهنگی باید حضور قوی داشته باشند.
وی با اشاره به تفکر رهبر معظم انقلاب در حوزه عفاف و حجاب برتر بیان داشت: تفکر رهبری در این حوزه بر نگاه های دیگر ارجحیت دارد و همه ما به عنوان سربازان نظام باید در مسیر تقویت حجاب برتر برنامه ریزی کنیم.
شعبانی فرد در ادامه سخنان خود به اهمیت ایجاد شرایط مناسب برای اوقات فراغت جوانان اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف مهم شورای فرهنگی دنبال کردن برنامه ها برای استفاده بهینه از اوقات فراغت جوانان است.
وی به آمادگی سازمان منطقه آزاد قشم برای جلوگیری از اهداف دشمنان نظام در زمینه ضربه زدن به کانون خانواده اشاره کرد و گفت: با ارتقای امکانات تفریحی، آموزشی، ورزشی و گردشگری در قشم باید استحکام کانون خانواده را تقویت کنیم.
رئیس شورای فرهنگی جزیره قشم در خصوص میزان بودجه حوزه فرهنگی بیان داشت: در سال جاری ۱۰ درصد بودجه این سازمان در حوزه مسائل فرهنگی هزینه خواهد شد.
دکتر شعبانی فرد به جمعیت شیعه و سنی قشم اشاره کرد و یادآور شد: خوشبختانه مردم شیعه و اهل سنت قشم در کنار هم فرمان و دستورات مقام عظمای ولایت در حوزه فرهنگ را اجرا می کنند و این از برکات همدلی و تعامل است.
نبود امکانات مناسب ورزشی در قشم نیز از دیگر مطالبی بود که سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم به آن اشاره کرد و گفت: باید از سواحل جزیره زیبای قشم در حوزه ورزش های آبی بویژه برای بانوان برنامه ریزی کنیم.
اهمیت شورای فرهنگی کارآمد، جلوگیری از موازی کاری ها در حوزه فرهنگ، مبارزه هدفمند با موضوع بدحجابی با ارائه راهکارهای مناسب نیز مطالبی بود که امام جمعه شهرستان قشم، فرماندار و دیگر اعضای شورای فرهنگی منطقه آزاد قشم بطور مختصر بر آن تاکید کردند.
حجت الاسلام علی ملا نوری دبیر شورای فرهنگی منطقه آزاد قشم نیز گزارشی از برنامه های فرهنگی بویژه پنجمین جشنواره قرآنی در قشم را که از ۴ تا ۱۴ مرداد ماه در محل نمایشگاه بین المللی قشم برگزار می شود را ارائه کرد.