‌مقام معظم رهبری بارها فرمودند به دشمن اعتماد نکنید/بعد از فتنه فشار تحریم‌ها علیه ایران تشدید شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سردار رسول سنایی راد امشب در نشست بصیرتی در جمع بسیجیان استان اظهار داشت: هر نظام سیاسی که زنده، پویا و موثر است دشمن دارد بنابراین ما باید آمادگی لازم برای دفاع و مواجهه با دشمنی‌ها را داشته باشیم و این امر در صورت داشتن ابزاری لازم که همان […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سردار رسول سنایی راد امشب در نشست بصیرتی در جمع بسیجیان استان اظهار داشت: هر نظام سیاسی که زنده، پویا و موثر است دشمن دارد بنابراین ما باید آمادگی لازم برای دفاع و مواجهه با دشمنی‌ها را داشته باشیم و این امر در صورت داشتن ابزاری لازم که همان قدرت است محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز در نظام اسلامی با مفهوم بازدارندگی روبه‌رو هستیم افزود: بازدارندگی منصرف کردن دشمن از فکر حمله است و انسان با آمادگی بازدارندگی ایجاد می‌کند و این امر در سایه قدرت است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: برخی می‌گویند امروز دوره گفت و گو است نه دوره موشک حتی گفت‌و‌گو نیز پشتوانه قدرت می‌خواهد.

سنایی‌راد با بیان اینکه ما اگر ۲۰ درصد غنی‌سازی را فراهم نمی‌کردیم و توان موشکی بازدارندگی نمی‌داشتیم آمریکا هیچگاه با ما مذاکره نمی‌کرد بیان کرد: آنان ناچار به مذاکره بودند و امروز نیز اگر در ادامه راه احساس کنند ملت ایران ضعف دارد رحم نمی‌کنند.

وی برجام را از نگاه آمریکا فرصتی برای رصد‌، وارسی و برآورد وضعیت اوضاع داخلی ملت ایران دانست و خاطرنشان کرد: همچنین دشمنان به دنبال این بودند ببینند وضع موشکی ایران چگونه است و چقدر می‌توانند حقوق بشری را دنبال کنند و در کشور ما اختلاف به وجود آورند.

کشور ما نیز  توان مذاکره دارد و هرکجا که منافع مردم ایجاب کند اهل مذاکره است

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: آنان می خواهند با هراس از تهدید در منطقه ما را به سمتی بکشاند تا حوزه نفوذ عربستان و اسرائیل را به رسمیت بشناسیم اما امروز به لطف خدا این روند به هم خورد و سبب شد خود آمریکا‌یی‌ها برجام را نقض کنند و هر طرفی که برجام را لغو کند باید هزینه آن را بدهد که این به نفع ماست.

سنایی یادآور شد: بنابراین در گام نخست باید به دنیا اثبات کنیم که این آمریکایی‌ها هستند که برجام را لغو کردند بنابراین افرادی که فکر می‌کردند نظام نمی‌تواند مذاکره کند و قصد مذاکره ندارد باید بدانند که کشور ما نیز ‌توان مذاکره دارد و هرکجا که منافع مردم ایجاب کند اهل مذاکره است اما مشکل اصلی این است که آمریکا قابل اعتماد نیست و خصلت گرگ بودن دارد.

وی با بیان اینکه ترامپ و اوباما مشابه هم هستند بیان کرد: همچنین اهداف راهبری هر دو آنان یکی تنها با شیوه‌های متفاوت است بنابراین در نقض برجام رأیی را که جمهوری‌ خواهد داد همان رأی را هم دموکرات داد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در مجلس سنای آمریکا ۹۹ نفر حاضر بودند که همه آنان رأی دادند گفت: در مجلس نمایندگان نیز ۴۱۹ نفر رأی دادند بنابراین در نگاه راهبردی آنان به ما تفاوتی وجود ندارد.

سنایی با اشاره به اینکه آمریکا و استکبار به دنبال فرسایش قدرت ما هستند تصریح کرد: در این راستا اگر قدرت نظام، فرسایش یابد آنان  به نظام جمهوری اسلامی رحم نخواهند کرد.

‌وی با بیان اینکه سرنخ‌های دفاعی و قدرت ایران  دست دولت قذافی‌ نیست افزود: این سرنخ‌ها دست فرمانده شجاع و دلیری است که نگاه وحدانی و قرآنی دارد بنابراین دشمنان نمی‌توانند سناریوی لیبی را در کشور ایران پیاده کنند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به مذاکره دولت قذافی در لیبی با آمریکا گفت: دولت قذافی به تصور اینکه با مذاکره تحریم‌ها برطرف می‌شود با آمریکا مذاکره کرد و عوامل امنیتی و تاسیسات هسته ای خود را تحویل آمریکا داد و همچنین به آمریکا اجازه بازدید از اماکن نظامی را نیز داد که این امر نتیجه ضعف است.

سنایی راد با تأکید بر اینکه باید تمام مؤلفه‌های قدرت را در کشور تقویت کنیم یادآور شد: این مؤلفه‌ها تنها نظامی‌گری نیست و باید بدانیم در این دوره که دوره گفت و گو است نیز برگ قدرت لازم است.

نمی‌توانیم قدرت نظامی‌گری را کنار بگذاریم

وی با اشاره به مشخص کردن تمام چارچوب‌ها در مذاکرات توسط مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری و تمام علمای دینی نظام بارها تکرار کردند که به دشمن اعتماد نکنید زیرا آنان قابل اعتماد نیستند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه امروز برخی‌ها می‌گویند‌ می‌توانیم الگوی ژاپن و آلمان بعد از جنگ داشته باشیم که هزینه‌های نظامی‌‌گری و جنگ را کنار گذاشتند و تبدیل به الگوی توسعه علمی و اقتصادی شدند، گفت: ‌امروز در چهارراه ناامنی ایستاده‌ایم بنابراین نمی‌توانیم قدرت نظامی‌گری را کنار بگذاریم.

سنایی‌راد با اشاره به مؤلفه‌های نظام اسلامی یادآور شد: یکی از مؤلفه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران قدرت اقتصادی با اقدام و عمل است و همه باید در این راستا تلاش کنیم و تنها شعار ندهیم و همچنین نباید چشممان به دست دشمنان باشد.

وی با بیان اینکه هرکجا اقتصاد آسیب‌پذیر و شکننده باشد دشمن از این ابزار استفاده می کند زبان کرد: در این راستا زمانی می‌توان تحریم‌ها را از دایره تصمیمات سیاسی دشمن خارج کرد که اقتصاد شکننده وجود نداشته باشد.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه یکی دیگر از مؤلفه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران قدرت علم است افزود: دانشگاه‌ها باید نسل آینده را تقویت کنند و همچنین نباید در کشور دانشگاه به باشگاه سیاسی تبدیل شوند.

سنایی راد با بیان اینکه آموزش و پرورش باید زیرساخت‌های علمی نسل آینده را تقویت کند گفت: همچنین عناصر سیاسی نباید این نسل را بازیچه اهداف حقیر جناحی قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ کار جهادی گمشده امروز در نظام است یادآور شد: انقلاب از فرهنگ اسلام ناب و بسیج به وجود آمد و اکنون الهام‌بخش تمام عزت‌جویان منطقه است  بنابراین با روحیه تنبلی نمی توان کار کرد زیرا امروز دشمن به هویت انقلابی ما چشم دوخته است.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اخلاق در حلب را سبب پیروزی آنان دانست و گفت: حلب مانند خرمشهر است و همچنین اسلام آخرالزمان اسلام اهل بیت است و این در دست بچه‌های مقاومت قرار می‌گیرد.

سنایی راد با زبان اینکه امروز با جریانی مواجه هستیم که به فرمایش مقام معظم رهبری جاهلیت مدرن است تصریح کرد: امروزه در درون کشور نوعی انحراف به وجود آمده است که کسانی که در سر سفره نظام بودند می‌توانند فتنه ۸۸ را به وجود آورند.

 بسیج را تجسم ماهیت انقلابی و دینی شکل گرفته در انقلاب اسلامی

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها زمانی که متوجه شدند از درون کشور آهنگ اختلاف و شورش علیه نظام می آید مذاکرات هسته‌ای را تعویق و ابزار تبلیغاتیشان  را تیز کردند افزود: وقتی سران فتنه نقش آشکار دشمنان را دیدند باید به خودشان می‌آمدند.

معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه بعد از فتنه فشار تحریم تشدید می‌شود گفت: همچنین قطع‌نامه‌هایی علیه کشور ما ایجاد می‌‌کنند بنابراین امروزه باید همه جانبه قدرت خود را حفظ کنیم.

سنایی بسیج را تجسم ماهیت انقلابی و دینی شکل گرفته در انقلاب اسلامی دانست و تصریح کرد: باید در بدنه اجرایی و اداری مملکت تقویت روحیه جهادی وانقلابی وجود داشته باشد و اگر این روحیه از مملکت برود کلید تمام مشکلات در نظام خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه جنگ دیابتی در منطقه که امروز وجود دارد متکی بر اختلافات قومی و مذهبی است یادآور شد: امروز تفکر تکفیری سنی و تفکر اسلام شیعه انگلیسی دولبه قیچی هستند.

انتهای پیام/