۲۴فرآیند انتخابات الکترونیکی برگزارمی شود/صدوراحکام اعضای ستاد

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اکرمی بعدازظهر دوشنبه در نخستین نشست خبری ستاد انتخابات استان هرمزگان برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: با توجه به تجربیات دوره‌های قبل، ستاد انتخابات استان بر این عقیده است که همکاری و […]

به گزارش خبرنگار مهر، بهروز اکرمی بعدازظهر دوشنبه در نخستین نشست خبری ستاد انتخابات استان هرمزگان برای برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: با توجه به تجربیات دوره‌های قبل، ستاد انتخابات استان بر این عقیده است که همکاری و تعامل هر چه بیشتر با رسانه ها می‌تواند به عنوان امری مهم در برگزاری هر چه بهتر این رویداد محسوب شود.

وی با بیان اینکه در نظام جمهوری اسلامی ایران، انتخابات به دست مردم برگزار می‌شود، افزود: بار اصلی تمامی انتخابات برگزار شده در نظام بر دوش مردم بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با بیان اینکه در هرمزگان سه انتخابات ریاست جمهوری، میان ‌دوره‌ ای مجلس و انتخابات شوراهای شهر و روستا برگزار خواهد شد، افزود: هیئت اجرایی انتخابات ریاست جمهوری شامل فرماندار به عنوان رئیس هیئت و دادستان و مدیر ثبت احوال شهرستان است و در کنار این مجموعه ۹ نفر از معتمدین نیز انتخاب می ‌شوند.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان با اشاره به انتخابات شوراهای شهر و روستا، بیان داشت: برای شهرهای تا ۵۰ هزار نفر جمعیت پنج نفر عضو اصلی شورا، برای شهرهای ۵۰ تا ۲۰۰ هزار نفر هفت نفر عضو اصلی و برای شهرهای ۲۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، ۹ نفر عضو اصلی شورای شهر انتخاب خواهد شد که ملاک تعیین جمعیت اعلام رسمی مرکز آمار ایران است.

وی خاطرنشان کرد: براساس آمار فعلی ‌در استان هرمزگان ۳۶ شورای شهر پنج نفره، یک شورای شهر هفت نفر و یک شورای شهر ۹ نفره تشکیل می شود و ۱۲۱۷ شورای سه نفره روستایی و ۱۲۱ شورای پنج نفر روستایی نیز خواهیم داشت.

این مقام مسئول با بیان اینکه، ‌احکام اعضای ستاد انتخابات استان توسط استاندار هرمزگان صادر شده است، اضافه کرد: بر این اساس بنده به عنوان رئیس ستاد، ‌علی رئوفی عضو ستاد و رئیس کمیته مالی و پشتیبانی، عزیزالله کناری عضو و رئیس کمیته امنیت ستاد، علیرضا پاکدامن عضو و دبیرستاد انتخابات، اصغر جهانگیری عضو و رئیس امور حقوقی ستاد انتخابات، رضا پوربابایی عضو و رئیس کمیته حراست و استعلامات، مهرداد یزادنی عضو و رئیس کمیته فناوری اطلاعات، منصور یساسی منفرد عضو و رئیس کمیته اطلاع ‌رسانی ستاد و فرزاد افشاری ‌نژاد به عنوان عضو ستاد انتخابات استان هرمزگان منصوب شده اند.

اکرمی افزود: از ۲۵ فرآیند انتخابات ۲۴ فرآیند بدون کاغذ و به صورت الکترونیکی صورت می‌گیرد و شرایط تماما در فضای امن و ایمن الکترونیکی انجام خواهد شد.

وی گفت: استان هرمزگان برابر اعلام شورای امنیت کشور به عنوان یکی از پنج استان امن کشور  معرفی شده و شرایط برگزاری مطلوب انتخابات در این استان فراهم است.

دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی روز ۲۹ اردیبهشت سال ۹۶ برگزار می شود.