۲۲۰۰اصل نهال در هفته منابع طبیعی در قشم کاشته می شود

به گزارش پایگاه خبری هرمزانلاین ، حسین رضایی ظهر یکشنبه در نشست ستاد هماهنگی هفته منابع طبیعی که در محل فرمانداری قشم برگزار شد: منابع طبیعی را دارای اهمیت ویژه دانست و بر لزوم حفظ و حراست از عرصه های طبیعی تاکید کرد. معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم با بیان این که […]

به گزارش پایگاه خبری هرمزانلاین ، حسین رضایی ظهر یکشنبه در نشست ستاد هماهنگی هفته منابع طبیعی که در محل فرمانداری قشم برگزار شد: منابع طبیعی را دارای اهمیت ویژه دانست و بر لزوم حفظ و حراست از عرصه های طبیعی تاکید کرد.

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم با بیان این که فرهنگ سازی حفظ منابع طبیعی از اهمیت بالایی برخوردار است ، گفت: گسترش معارف اسلام در راستای حفظ منابع طبیعی بسیار حائز اهمیت است.

وی در ادامه، فرهنگ سازی بین جوانان و سازندگان کشور یعنی دانش آموزان را سرلوحه برنامه های این هفته دانست و بر نقش مشارکت مردمی و به ویژه تشکل های زیست محیطی برای حفظ و احیای منابع طبیعی تاکید کرد.

معاون فرماندار قشم با اشاره به این مطلب که جلب مشارکت جوامع محلی به عنوان بهره برداران عرفی عرصه ها برای حفظ و نگهداری منابع طبیعی ضروری است، اظهار داشت: در این رابطه اجرای طرح جذب همیار طبیعت می تواند راهگشای همکاری همگانی باشد.

وی تصریح کرد: باید در هفته منابع طبیعی تلاش کنیم تا از توان و پتانسیل همه دستگاه ها در خصوص هرچه بهتر برگزار شدن این هفته استفاده کرد و همت خود را صرف فرهنگ سازی کنیم تا کمتر از قوه قهریه در تخریب، تجاوز و تصرفات به اراضی ملی و منابع طبیعی استفاده شود.

رسانه ها نقش مهمی در تبیین فرهنگ حفاظت از منابع ‏طبیعی دارند

رضایی با بیان اینکه رسانه ها و مطبوعات می تواند نقش مهمی در تبیین فرهنگ حفاظت از منابع ‏طبیعی داشته باشد، افزود: مراتع و جنگل ها از سرمایه های مهم ملی هستند که برای حفاظت و صیانت از آنها به ‏همکاری و هم افزایی جامعه و دستگاه های اجرایی از جمله رسانه ها نیاز است.‏

معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار قشم خواستار همکاری و همراهی بیشتر مسئولان اهالی مطبوعات و رسانه ها با منابع طبیعی در راستای ‏فرهنگ سازی، اشاعه و ترویج فرهنگ منابع طبیعی در میان گروه های مختلف مردم شد.

وی با اشاره به این مطلب که هفته منابع طبیعی همه ساله از پانزدهم تا بیست و یکم اسفند با هدف ترویج فرهنگ منابع طبیعی و آبخیزداری و تبیین اهمیت آن براساس آموزه های دینی، گسترش سنت حسنه درختکاری و ضرورت مشارکت و حضور فعال اقشار مختلف مردم در حفظ، احیا و توسعه منابع طبیعی این ودیعه الهی برگزار می شود، اظهار داشت: شعار امسال این هفته “منابع طبیعی، سرمایه ملی” تعیین شده است.

رضایی در این نشست خواستار مشارکت حداکثری سایر ارگان ها در برگزاری هر چه بهتر هفته منابع طبیعی و استفاده از ظرفیت ها و توان دانشگاه ها، بسیج مستضعفین، نیروی انتظامی، آموزش و پرورش و … شد.

کاشت ۲۲۰۰اصل نهال در هفته منابع طبیعی در قشم

محمودزاده مدیر منابع طبیعی شهرستان قشم در این نشست از کاشت ۲۲۰۰اصل نهال در این هفته در قشم خبر داد.

وی گفت: حفاظت از منابع طبیعی به یک عزم ملی نیازمند است، هدف اصلی از بزرگداشت هفته منابع طبیعی را ترویج و اشاعه فرهنگ منابع طبیعی بین آحاد جامعه دانست.

رئیس منابع طبیعی قشم افزود: اداره منابع طبیعی باید با اجرای برنامه های آموزشی و ترویجی، انگیزه حفاظت از منابع طبیعی را در بین اقشار مختلف جامعه تقویت کرده و زمینه مشارکت هر چه بیشتر مردم در امر حفاظت از عرصه های طبیعی را فراهم سازد.