امروز

شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۱:۳۹ قبل از ظهر

 

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم جادری پنجشنبه شب در یازدهمین نشست شورای اداری استان هرمزگان با رویکرد اقتصاد مقاومتی که با حضور وزیر کشور برگزار شد، با بیان اینکه هرمزگان در دولت یازدهم به استانی مناسب برای رشد فعالیت های اقتصادی تبدیل شده است، عنوان کرد: در زمینه های سرمایه گذاری، عمرانی، جذب منابع ، ایجاد اشتغال و مبارزه با قاچاق و بهبود فضای کسب و کار و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، هرمزگان موفقیت های چشمگیری در بین سایر استان های کشور به دست آورده است.

وی ادامه داد: هرمزگان با داشتن مرز آبی طولانی و امکانات قدرتمند در کنار مشارکت بالای مردم یکی از مستعدترین استان های کشور و دارای بستری مناسب برای گسترش فعالیت های اقتصاد مقاومتی است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه در اقتصاد مقاومتی سه موضوع را در اولویت کاری در هرمزگان قرار دادیم، افزود: توسعه فعالیت های دریامحور و صادرات غیرنفتی، واگذاری پروژه های عمرانی به بخش غیردولتی و رفع موانع تولید و توسعه سرمایه گذاری این اولویت ها بوده که نتایج این فعالیت ها ایجاد و تثبیت اشتغال بوده و خواهد بود.

جادری تصریح کرد: مدیریت کلان استان هرمزگان براساس وظایف قانونی خود را همواره مسئول در ایجاد زیرساخت های توسعه استان دانسته است و شکوفایی و نشاط و امید و عزت هرمزگانی ها را در عرصه های گوناگون در اولویت خود قرار داده که نتایج آن ملموس است.

وی اظهار داشت: کسب رتبه اول اقتصاد مقاومتی، رتبه سوم کارگروه رفع موانع تولید، رتبه نخست جذب اعتبارات صندوق توسعه ملی، قرار گرفتن در بین پنج استان برتر کشور در تکمیل پروژه های عمرانی، رتبه نخست درآمدهای گمرکی و کسب رتبه نخست بنادر استان در ترانزیت خارجی از موفقیت های این استان در دولت تدبیر و امید بوده است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به رشد برخی از شاخص های اقتصادی هرمزگان در دولت یازدهم، گفت: رسیدن میزان تولید ناخالص داخلی به ۲۵۴ میلیارد ریال، و عملکرد درآمدهای استانی با رسیدن به رقم ۲۲ هزار و ۸۸۶ میلیارد ریال در سال ۹۴ به میزان ۳۳ درصد افزایش یافته است.

جادری اضافه کرد: درآمد گمرکات استان با ۷۸ هزار و ۴۸۴ میلیارد ریال رشد یافته و رشد صادرات غیرنفتی به ارزش هشت میلیارد ریال ۱۰۴ درصد رشد داشته است.

وی خاطرنشان کرد: واریز بالغ بر ۸۱ هزار و ۹۹۶ میلیارد ریال درآمدهای ملی به خزانه کشور و همچنین میزان تسهیلات اعطایی بانک های استان با رشد ۶۶ درصد به ۷۶ هزار و ۱۳۴ میلیارد ریال در این دولت بوده است.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: در زمینه واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی ۸۴ پروژه شناسایی شده و ۲۲ پروژه در شرف واگذاری است.

جادری گفت: در بخش صنعت، ۷۳۱ پروژه با حجم سرمایه گذاری ۱۵۱ هزار و ۲۷۸ میلیارد ریال و اشتغال بیش از ۲۷ هزار نفر با استفاده از تسهیلات و ظرفیت بخش خصوصی اجرایی شده است.

وی بیان داشت: اقدامات و سرمایه گذاری های در دست اجرا در استان در بخش صنعت ۱۶۷ پروژه، بخش کشاورزی ۵۲۳ پروژه و خدمات ۷۶ پروژه در دست اجراست.

 

لينک کوتاه خبر :

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی