مسئولان فرهنگی به جامعه مداحان کم توجهی می کنند

جواد ذاکری از مداحان جوان شهرستان قشم در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی الضحی گفت : مسئولان و متولیان فرهنگی دینی هیچ توجهی به جامعه مداحان و موذنین و مکبرین شهرستان نمی کنند. ذاکری افزود : با توجه به حضور فعال جوانان و نوجوانان در عرصه های دینی متاسفانه هیچ محلی برای معرفی آنها در […]

جواد ذاکری از مداحان جوان شهرستان قشم در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی الضحی گفت : مسئولان و متولیان فرهنگی دینی هیچ توجهی به جامعه مداحان و موذنین و مکبرین شهرستان نمی کنند.

ذاکری افزود : با توجه به حضور فعال جوانان و نوجوانان در عرصه های دینی متاسفانه هیچ محلی برای معرفی آنها در عرصه فرهنگی وجود ندارد.

وی بیان داشت : صداهای بسیار خوبی در عرصه مداحی و مکبری وموذنین در قشم وجود دارد که از این سرمایه های ارزشمند هیچگونه استفاده ای نمی شود.

ذاکری افزود : صدای زیبا نعمتی است که خداوند به انسان می دهد و جمعی از جوانان خداجو از این صدای زیبا برای تبلیغ دین استفاده می کنند ومسئولانی وظیفه دارند از جوانان  حمایت کنند.

این مداح جوان افزود : با توجه به حضور گسترده رسانه های خبری و تبلیغی هیچ جا خبری از فعالیت ها واجرای برنامه های مذهبی و تبلیغی شهرستان قشم وجود ندارد.

جواد ذاکری بیان داشت : وجود کلاس های مداحی و مکبری می تواند در ارتقاع سطح آموزشی مداحان تاثیر گزار باشد که تاکنون هیچ کلاسی برگزار نشده است و اگر کلاسی هم بوده با شد خود جوانان آن را برگزار کرده اند.

این مداح افزود : اگر امروز کودکان و نوجوانان با حضور در مسجد به عنوان مکبر فعالیت نمایند در آینده می توانند روحانی ، مداح و موذن خوبی باشند و در عرصه های دینی فعالیتهای خوبی را داشته باشند.

جواد ذاکری افزود : امروز برای موسیقی های مبتذل در استودیو ها هزینه های بسیاری می شود ولی اگر مداح و یا قاری قرآن بخواهند سرمایه گزاری هم انجام دهند با مشکلات بسیاری همراه می شوند.