یک روانشناس : استقلال طلبی کودکان از سنین دو سالگی آغاز می‌شود

یک روانشناس در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی الضحی گفت : لجبازی در کودکان از سنین دو سالگی آغاز می‌شود که این نوع رفتار یک مرحله از رشد کودک محسوب می‌شود که کودک با اعلام نظرش خود را به دیگران می‌شناساند. خانم عباس زاده افزود : برخی خانواده‌ها به علت نا آشنا بودن با این […]

یک روانشناس در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی الضحی گفت : لجبازی در کودکان از سنین دو سالگی آغاز می‌شود که این نوع رفتار یک مرحله از رشد کودک محسوب می‌شود که کودک با اعلام نظرش خود را به دیگران می‌شناساند.

خانم عباس زاده افزود : برخی خانواده‌ها به علت نا آشنا بودن با این مرحله از رشد این نوع رفتار را به حساب لجبازی فرزند خود می‌نویسند که این تفکر و مقابله کردن با آن به شخصیت کودک آسیب وارد می‌کند.

مدیر مهد مبین قشم بیان داشت : کودکان از سن دو سالگی تمایل دارند من بودن خودشان را به دیگران بشناسانند که خانواده‌ها باید این موضوع را از فرزندانشان بپذیرند و با رفتار آنها به مقاومت و مقابله نپردازند.

وی اظهار داشت : در روایات اسلامی به تربیت کودکان توجه ویژه ای شده است و این امر نشانه توجه ویژه اسلام به مقوله تربیت است.

عباس زاده افزود : امام صادق (ع)در مورد تربیت کودکان می فرمایند: «کودک هفت سال بازی می کند و هفت سال خواندن و نوشتن می آموزد و هفت سال (مقررات زندگی) حلال و حرام را یاد می گیرد». (اصول کافی ج ۶ ص ۴۷ و ۴۶) در هفت سال دوم کودک آمادگی لازم را برای فراگیری معلومات و آداب اسلامی پیدا می کند.

 وی افزود : تربیت و پرورش کودکان یکی از اموری است که در سنت اسلامی بسیار مورد اهمیت واقع شده است. و خانواده ها می توانند با فراگیری علوم تربیت اسلامی فرزندان خود را بیمه کنند