یک ایستگاه آتش نشانی به شهر قشم اضافه می شود

مدیر بحران، ایمنی و پدافند غیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از اضافه شدن یک ایستگاه آتش نشانی به شهر قشم در سال 1403 خبر داد.

مدیر بحران، ایمنی و پدافند غیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از اضافه شدن یک ایستگاه آتش نشانی به شهر قشم در سال ۱۴۰۳ خبر داد.
به گزارش هرمز ، مجید فرهادی در نشست خبری اصحاب رسانه با معاون و مدیران معاونت فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت : وضعیت ایمنی شهر قشم نیازمند تقویت زیر ساختها و امکانات است و به همین منظور ایجاد یک ایستگاه آتش نشانی جدید در شهر قشم در سال ۱۴۰۳ در دستور کار سازمان منطقه آزاد قشم قرار دارد.
وی افزود : دو سوله وضعیت بحران نیز به همین منظور در سال آینده ساخته می شود و ۵ دستگاه دیزل ژنراتور نیز به ارزش ۱۸ میلیارد تومان به جزیره قشم وارد شده تا در زمان نیاز مورد استفاده قرار گیرد.
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این نشست گفت: همزمان با آغاز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با تصمیم هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم، تسهیلات ویژه ای برای تشویق سازندگان و سرمایه گذاران در سطح جزیره جهانی قشم از تاریخ ۱۷ بهمن ماه سال جاری در نظر گرفته شده است.
سعید اکبریان اظهار داشت : براساس مصوبات هیات مدیره سازمان، تمامی افرادی که در سال های گذشته پروانه ساختمانی دریافت کردند و مهلت تمدید پروانه آنها گذشته است، می توانند تا پایان سال نسبت به تمدید اقدام کنند تا در سال آینده نسبت به اتمام پروژه های خود اقدام نمایند و درصورت عدم مراجعه، مشمول فسخ می گردند.
وی ادامه داد: همچنین افرادی که درخواست پروانه ساختمانی یا پایان کار خود را ارائه کرده اند و به دلایل مختلفی امکان دریافت مجوز را نداشته و در مراحل مختلف اداری هستند، می توانند تمام یا بخشی از هزینه پروانه یا پایان کار را به صورت علی الحساب پرداخت نمایند و این میزان پرداختی، مشمول افزایش هزینه سال آینده نخواهد شد. این حمایت به شرطی است که حداکثر تا پایان شهریور سال آتی پروانه یا پایانکار دریافت نمایند.
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: سرمایه گذارانی که درخواست پروژه جدید دارند، می توانند بخشی از بدهی جدید را از محل واحدهایی که در گذشته ساخته اند، پرداخت نمایند.
وی همچنین تجمیع فرایندهای حوزه املاک و شهرسازی را مهم ترین دستاورد شش ماه گذشته عنوان نمود و ادعا کرد، خدمات تایید مالکیت از ۲۵ روز به کمتر از یک هفته کاهش یافته است.
اکبریان خاطرنشان کرد با تصویب این بسته های تشویقی از سوی هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم امید است شاهد تسهیل فرآیندهای سرمایه گذاری و صدور مجوزهای ساختمانی در جزیره قشم باشیم و از سازندگان درخواست کرد نسبت به زیباسازی و تامین ایمنی کارگاه های ساختمانی طبق ضوابط ابلاغی اقدام نمایند و درصور تعدی، مامورین سازمان طبق دستور مقام محترم قضائی موظف به ساماندهی هستند.