یکصد هزار نهال حرا در قشم تولید شد

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قشم از تولید، کشت و حفاظت فیزیکی ۱۰۰هزار اصله نهال حرا با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال در جزیره قشم خبر داد. اکبر محمودی‌زاده اظهار داشت: تولید، کشت و حفاظت فیزیکی ۱۰۰هزار اصله نهال حرا با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال […]

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قشم از تولید، کشت و حفاظت فیزیکی ۱۰۰هزار اصله نهال حرا با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال در جزیره قشم خبر داد.
اکبر محمودی‌زاده اظهار داشت: تولید، کشت و حفاظت فیزیکی ۱۰۰هزار اصله نهال حرا با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۱۰ میلیون ریال در جزیره قشم آغاز شده است.

وی افزود: مراحل این پروژه دارای سه مرحله جمع آوری بذر از جنگل‌های طبیعی حرا، کشت در گلدان‌های پلاستیکی در نهالستان و آبیاری و نگهداری به شرایط مطلوب جهت انتقال به عرصه و انتقال و کاشت در عرصه است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قشم خاطرنشان کرد: این پروژه با هدف احیا و توسعه جنگل حرا، مدیریت پایدار جنگل‌های مانگرو، جلوگیری از فرسایش ساحل،پوشش گونه‌های گیاهی، و تامین زیستگاه پرندگان مهاجر اجرا خواهد شد.

محمودی‌زاده با اشاره به اینکه نهال‌های تولید شده پس از رشد کافی به رویشگاه اصلی در سواحل شمالی قشم انتقال داده خواهد شدیاد آورشد: کاشت درخت و حراست از آن باید روز به روز فرهنگ‌سازی شود تا شاهد گسترش فضاهای سبز بیشتری در شهرستان باشیم.

منبع : تابناک