یمن یک کشتی اسرائیلی را توقیف کرد

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن با تایید توقیف یک کشتی اسرائیلی توسط نیروهای یمنی در دریای سرخ می‌گوید تا زمان تجاوز به نوار غزه به عملیات نظامی علیه رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهد.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن با تایید توقیف یک کشتی اسرائیلی توسط نیروهای یمنی در دریای سرخ می‌گوید تا زمان تجاوز به نوار غزه به عملیات نظامی علیه رژیم صهیونیستی ادامه می‌دهد.
سرتیپ یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن امروز یکشنبه اعلام کرد که نیروی دریایی یمن عملیات نظامی در دریای سرخ انجام داد که منجر به توقیف یک کشتی اسرائیلی شد.

سرتیپ سریع با تایید انتقال کشتی اسرائیلی به سواحل یمن گفت: عملیات نیروهای مسلح تنها کشتی های رژیم صهیونیستی و کشتی های متعلق به اسرائیلی ها را تهدید می کند.

وی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح یمن با خدمه کشتی اسرائیلی بر اساس آموزه های دین مبین اسلام برخورد می کنند، یادآور شد: به همه کشتی های متعلق به دشمن اسرائیل که با آن برخورد می کنند هشدار داد که هدف مشروع ما خواهند شد.
سریع افزود: ما از کشورهایی که اتباع آنها در دریای سرخ کار می کنند می خواهیم از هرگونه کار یا فعالیت با کشتی های اسرائیلی یا اسرائیلی خودداری کنند.

وی تاکید کرد: نیروهای مسلح یمن تا پایان تجاوزات به نوار غزه به عملیات نظامی علیه رژیم اشغالگر ادامه خواهند داد.

پیش از این منابع موثق به المیادین گزارش دادند که «نیروهای دریایی یمن موفق شدند یک کشتی اسرائیلی را در اعماق دریای سرخ توقیف کنند».

این منابع به المیادین گفتند که ۵۲ نفر از سرنشینان کشتی اسرائیلی بازداشت شدند و خدمه کشتی و سرنشینان آن در حال حاضر تحت بازجویی هستند و ملیت آنها توسط آژانس های ذیربط یمنی در حال بررسی است.

یک منبع رسمی یمنی با تایید اینکه اخبار المیادین درباره تسخیر یک کشتی اسرائیلی «خبر واقعی» است، افزود: منتظر چیزی باشید که شما را خوشحال می کند.
سخنگوی ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی نیز به نوبه خود گفت: ربودن کشتی با نام “گلکسی لیدر” توسط حوثی ها در نزدیکی یمن، در جنوب دریای سرخ، اتفاق بسیار خطرناکی است.

همزمان، رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند: حوثی‌ها به چالش با اسرائیل و کنترل یک کشتی اسرائیلی ادامه می‌دهند» و تأیید می‌کنند که کشتی متعلق به تاجر اسرائیلی رامی اونگر بوده و حامل خودرو بوده و از بندری در جنوب ترکیه به بندری در غرب هند به راه افتاده است. .

رسانه‌های اسرائیلی همچنین گفتند که «حوثی‌ها پس از ربودن یک کشتی اسرائیلی تهدید کردند و حملاتی را انجام دادند» و تأکید کردند که «فرایند کنترل کشتی توسط حوثی‌ها مشکلی برای تجارت اسرائیل ایجاد می‌کند که مقابله با آن دشوار است. و امنیت حمل و نقل کالا را تحت تأثیر قرار می دهد، بنابراین اسرائیل می گوید این یک مشکل جهانی است.