یاد امام خمینی (ره) هرگز به فراموشی سپرده نمی شود

حجت الاسلام محمد کاظم مناقبیان در خطبه های  نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با تسلیت به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) عنوان کرد: خورشید عمر امام خمینی (ره) هرگز غروب نمی کند و یاد امام نیز هرگز به فراموشی سپرده نمی شود. وی افزود: مردم کشور ما امروز وفاداری و تجدید بیعت با […]

حجت الاسلام محمد کاظم مناقبیان در خطبه های  نماز جمعه این هفته جزیره هرمز با تسلیت به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) عنوان کرد: خورشید عمر امام خمینی (ره) هرگز غروب نمی کند و یاد امام نیز هرگز به فراموشی سپرده نمی شود.

وی افزود: مردم کشور ما امروز وفاداری و تجدید بیعت با امام(ره) و خلف صالح امام را کنار آرامگاه حضرت امام (ره) اعلام داشتند.

امام جمعه هرمز ادامه داد: با گذشت ۲۷ سال از رحلت معمار کبیر انقلاب، شخصیت آن مرد بزرگ فراتر از کشوری و در حد جهانی درخشیده است و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، امام راحل انقلاب را نه برای خود بلکه برای همه مردم می خواستند.

حجت الاسلام مناقبیان تصریح کرد: امام چون اهل جهاد اکبر بود و بر هوای نفسانی غلبه کرد و  توانست جهاد اصغر را هم انجام داده و ضمن کنار گذاشتن مَنیت و حرکت در مسیر خدا و برای خدا گام نهادن، بسیاری از مردم جهان حتی از ادیان مختلف را با خود همراه کند.

وی بیان داشت: یکی از ویژگی های مهم امام راحل این بود که حکیم بودند و عقلانیت امام از زبدگی های او بود ولی در اذهان این طور به نظر می رسد که عقلانیت گاهی با عشق سازگاری ندارد که این تلقی درستی نیست و ما عاشق تر از پیغمبر کسی را نداریم.

امام جمعه هرمز خاطرنشان کرد: امام راحل حق بزرگی بر گردن اسلام ، شیعه و ایران دارد و امام بود که مکتب اهل بیت را احیا و به جهانیان معرفی کرد و عزت امروز مسلمانان در جهان مدیون امام خمینی(ره) است.

حجت الاسلام مناقبیان اظهار داشت: امروز آمریکا و اسراییل برای مخدوش کردن چهره تابناک اسلام گروه وحشی داعش را علم کرده و با این کار قصد تخریب این دین رحمانی و نجات بخش را دارند.

وی با تاکید بر ادامه راه امام (ره) تصریح کرد: تداوم این راه بزرگ انس با وصیت نامه امام راحل است و نسل آینده اگر می خواهد انقلابی بماند باید وصیت نامه آن بزرگ مرد تاریخ را سرلوحه عمل قرار دهد.

امام جمعه هرمز افزود: رمز موفقیت آن مرد بزرگ الهی اخلاص، توحید، شجاعت، غیرت، روحیه جهادی، بصیرت و مردم گرایی بود و این عوامل باعث خلق انقلاب عظیم اسلامی در ایران شد.

مناقبیان گفت: این شخصیت بزرگ کشتی انقلاب را با همه طوفان های سهمگینی که در مقابل داشت به پیش برد و این نعمت ولایت و رهبری است که خداوند به ملت ایران عطا کرده است.

امام جمعه هرمز بیان داشت: امروز در جهان پرآشوبی که استکبار جهانی برای مردم منطقه رقم زده است ایران اسلامی به برکت نعمت ولایت، مقتدر و متحد و در امان و امنیت است.

حجت الاسلام مناقبیان با اشاره به روزهای پایانی ماه معظم شعبان گفت: بیاییم ضمن آماده کردن مساجد و مکان های مذهبی در استقبال از ماه رمضان خانه دل را نیز به استقبال میهمانی خداوند ببریم و دو یا سه روز قبل از ماه رمضان روزه دار شویم تا این استقبال را در عمل حس کنیم.

وی گفت: شرف و فضیلت ماه رمضان نه از روزه بلکه از نزول قرآن است و لذا قرائت قرآن در ماه رمضان فضیلتی فوق العاده دارد.

خطیب جمعه هرمز در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به قیام خونین  ۱۵ خرداد، عنوان کرد: معمار کبیر انقلاب تنها فردی بود که در چند روز قبل از این قیام، شاه را مورد خطاب و عتاب قرار داد و پس از آن سخنرانی تاریخی خود در روزعاشورا، عاشورایی دیگر برپا کرد.

منبع :مهر