امروز

جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۷:۵۶ قبل از ظهر

ابراهیم رستم گورانی درحالی استعفای خود را تقدیم شورای شهر قشم نمود که قبل از این نیز شهردار اسبق تراب ذاکری از این مقام استعفا داده بود .

اما آنچه در این بین قابل ملاحظه است عدم توفیق شورای شهر قشم در تعامل با شهرداران است که از استعفاهای شهرداران کاملا هویداست .

هر چند دوگانگی مدیریت شهری در قشم همچون سدی در برابر شهرداری برای خدمات رسانی به شهروندان قشم است اما در صورتی که شهردار از حمایت شورای اسلامی شهر برخوردار باشد و هر دو نهاد  بر یک برنامه جامع و سیاست گذاری واحد و تعامل با سازمان منطقه آزاد بخواهند در زمینه انجام امورات ذاتی شهرداری قدم بردارند می توانند خدمات خوبی را برای مردم برجای بگذارند.

آنچه در طول مدت خدمت شهردار سابق قشم قابل مشاهده بود سعی و تلاش مجدانه و داشتن طرح و ایده های امیدوارنه بود  که نشان داد شهرداری اگر بخواهد می تواند حتی  با درآمد کمی که دارد اقدامات موثری را در شهر قشم داشته باشد.

البته با توجه به بیانیه استعفایی که در فضای مجازی به آقای ابراهیم رستم گورانی منسوب شده است گلایه و نقطه ضعف را می توان در جای دیگری دید و آن عدم تعامل و وفاق بین شورای شهر و شهردار است که حتی در چندیدن مرحله کار به استیضاح شهردار کشیده شده است.

تراب ذاکری  شهردار اسبق قشم نیز در مورد این استعفا گفته است : خبر استعفای شهردار قشم که کمتر از ۹ ماه از فعالیت ایشان در این سمت بیشتر نمی گذشت برای اینجانب خبری تاسف برانگیز بود .اما از آن مهمتر بیانیه شهردار محترم جناب دکتر رستم گورانی بود که اینجانب ضمن تائید خدمات ارزنده ایشان در همین مدت کوتاه ، از فحوای واژه ها و جملاتشان می شد اینگونه اسنتباط کرد که با ناراحتی و رنج استعفای خود را تقدیم شورای محترم کرده است . استعفایی که شاید خود مایل به آن نبوده است اما گویا آنطور که از بیانیه ایشان استنباط می شود راهی جز این در پیش نداشته است ، گرچه ای کاش تعامل بیشتری می شد و کار بدینجا ختم نمی گردید . اما آنچه که اینجانب در این مجال بر خویش لازم میدانم که بازگو کنم ذکر این نکته است که در وضعیتی که به اندازه کافی مدیریت کامل شهر توسط شهرداری قشم با هزاران مشکل روبروست و دوگانگی در نگرش و در عمل بر مدیریت شهر حاکم است ، برای خدمت ، رفاه ، عمران و آبادانی بیشتر شهر ، اضطرار و واجب است که بین شهردار و اعضای محترم شورای شهر وفاق و همدلی برقرار باشد نه اینکه در شرایطی که نیازمند وفاقیم بگونه ای عمل کنیم که بیشتر شبیه “گل به خودی زدن است” حال تفاوت ندارد این گل به خودی را ، شورا بزند یا شهردار .آنچه بیشتر از هر مسئله ای مهم است وفاق و همدلی و وحدت است . شهر قشم و شهروندان شریف قشم بیش از هر زمان دیگری برای رشد و پیشرفت قشم نیازمند وفاق و همدلی اند ، و مسئولان شهر باید سرلوحه این وفاق و همدلی باشند .

امیدواریم با توجه به گذشت دو سال از عمر شورای شهر قشم و دو سال باقیمانده ، اعضای شورا شهر بتوانند با استراتژی و برنامه ای روشن بتوانند جواب گوی رای  اعتماد مردم  باشند و کارنامه ای قابل قبول از خود برجای بگذارند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی