گشتهای محسوس و نامحسوس پلیس در نوروز تشدید می شود

سرهنگ داود محمودزاده روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران قشم، افزود: این قرارگاه ها با هدف افزایش خدمات رسانی به مردم منطقه و گردشگران نوروزی راه اندازی می شود. وی ادامه داد: در این ایام همچنین شاهد افزایش گشت های محسوس و غیرمحسوس به ویژه در شهرهای قشم و درگهان خواهیم بود. سرهنگ محمودزاده […]

سرهنگ داود محمودزاده روز دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران قشم، افزود: این قرارگاه ها با هدف افزایش خدمات رسانی به مردم منطقه و گردشگران نوروزی راه اندازی می شود.
وی ادامه داد: در این ایام همچنین شاهد افزایش گشت های محسوس و غیرمحسوس به ویژه در شهرهای قشم و درگهان خواهیم بود.
سرهنگ محمودزاده اضافه کرد: نشست های بسیاری با دستگاه های دخیل در حوزه امدادرسانی با هدف ارتقاء خدمات دهی به مسافران نوروزی برگزار شده و پیش بینی می شود سطح رضایت گردشگران جزیره در این حوزه ها نسبت به سال های گذشته ارتقاء یابد.
وی با بیان اینکه ساخت و سازهای شهری قشم بدون در نظر گرفتن محلی برای پارک خودروها، مشکلات ترافیکی به همراه داشته است، گفت: برای مدیریت این موضوع در نوروز ۹۵ تعداد گشت های پیاده و موتوری این نیرو افزایش می یابد.
سرهنگ محمودزاده ادامه داد: از مردم منطقه نیز می خواهیم که در صورت امکان از آوردن خودروهای شخصی به داخلی شهر اجتناب کنند تا بتوان بار ترافیکی شهر را این ایام بهتر مدیریت کرد.
فرمانده انتظامی قشم با انتقاد از فعال نشدن دوربین های مدار بسته این شهر، تاکید کرد: متاسفانه با وجود پیگیری های دو سال اخیر نیروی انتظامی، تاکنون این مهم محقق نشده است.
وی اضافه کرد: این در حالی است که وجود این سامانه در شهری همچون قشم که ظرفیت های عظیمی در حوزه تجاری و گردشگری دارد، امری ضروری است و می تواند به مدیریت انتظامی و امنیت شهر کمک شایانی کند.
سرهنگ محمودزاده ادامه داد: در این ارتباط از صاحبان بنگاه های اقتصادی و فروشندگان درخواست داریم که سامانه های امنیتی مراکز تجاری خود همچون دوربین های مدار بسته را بازبینی و از صحت عملکرد آنها مطمئن شوند.
وی با اشاره به حواشی آئین های چهارشنبه آخر سال نیز، گفت: در این زمینه هیچگونه اطلاع رسانی نداشته ایم؛ چراکه معتقدیم این رویکرد در مواردی باعث افزایش حساسیت جوانان می شود.
فرمانده انتظامی قشم اضافه کرد: برای مدیریت این آئین ها، گشت هاش نامحسوس انتظامی در سطح شهر حضور می یابند و برنامه ها را تحت نظر دارند.
سرهنگ محمودزاده با بیان اینکه در چهارشنبه سوری سال گذشته هیچگونه حادثه ناگواری در این شهرستان رخ نداده است، گفت: برای امسال نیز پیش بینی های لازم از سوی پلیس انجام شده است و امیدواریم با همکاری مردم، همچون سال ۹۴، بدون هیچ حادثه این روز سپری شود.
وی ادامه داد: در این روز با فروشندگان مواد محترقه و کسانی که در نظم و امنیت شهر ایجاد اختلال کنند، به شدت برخورد قانونی می شود.
فرمانده انتظامی شهرستان قشم با اشاره به نقش رسانه ها در پیشگیری از جرایم و مشکلات ناشی از آئین های چهارشنبه آخر سال نیز گفت: برای این چنین ایامی رسانه ها می توانند با آگاهی بخشی جامعه و فرهنگ سازی، نقش مهمی ایفا کنند.