گروه های مسلح ۳۰ بار آتش بس در سوریه را نقض کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، مرکز روسی حمیمیم که وظیفه نظارت بر آتش بس در سوریه را برعهده دارد از ثبت ۳۰ مورد نقض آتش بس توسط گروه های مسلح طی ۲۴ ساعت گذشته در استان های دمشق، حلب، درعا، حماه و لاذقیه خبر داد. این مرکز در بیانیه ای که […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، مرکز روسی حمیمیم که وظیفه نظارت بر آتش بس در سوریه را برعهده دارد از ثبت ۳۰ مورد نقض آتش بس توسط گروه های مسلح طی ۲۴ ساعت گذشته در استان های دمشق، حلب، درعا، حماه و لاذقیه خبر داد.

این مرکز در بیانیه ای که در پایگاه رسمی وزارت دفاع روسیه منتشر شده است اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ مورد بمباران توسط گروه های مسلح انجام شده است که ۲۰ مورد در استان دمشق، ۷ مورد در حلب و یک مورد نیز در هر کدام از استان های درعا، حماه و لاذقیه روی داده است.

بنا بر این بیانیه گروه های تروریستی وابسته به «جیش الاسلام» محلات دمشق از جمله جوبر، بزینه، کفر بطنا، میدا، برزه، مزرعه محمود، القابون، دوما، مزارع حرستا، بیمارستان ابن ولید، اردوگاه الوافدین و بخشی از محور دوما را با خمپاره و سلاح های سبک مورد هدف قرار دادند.

همچنین تروریست های گروه موسوم به «احرار الشام» با خمپاره و سلاح های سبک تعدادی از محلات حلب از جمله العنتری، اللیرمون و نیز یک منطقه در استان لاذقیه را هدف حمله قرار دادند. در همین حال افراد مسلح گروه تروریستی جبهه فتح الشام (جبهه النصره سابق) شماری از محلات حلب را مورد هدف قرار دادند.

مرکز روسی حمیمیم همچنین اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته توافقی با نمایندگان مناطق سوریه برای پیوستن به آتش بس در این کشور امضا نشده و تعداد این مناطق بدون تغییر ۱۰۷۷ منطقه باقی مانده است.

این مرکز در عین حال از ادامه مذاکرات با گروه های مسلح در معضمیه الشیح در استان دمشق و نیز حمص، حلب، حماه و القنیطره برای پیوستن به آتش بس خبر داده و افزود که تعداد گروه های ملحق به آتش بس بدون تغییر همان ۹۴ گروه است.