امروز

چهارشنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۷:۲۹ بعد از ظهر

سید سجاد موسوی نژاد ، استاد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس در گفتگو با خبرنگار هرمز با انتقاد از سیاستگذاری دولت در بحث تحریم ها گفت : افزایش قیمت کالاها همه مرتبط باتحریم ها نیست ، بلکه به تدبیر و مدیریت مسولان نیز مرتبط می باشد و با یک تدبیر درست و مدیریت صحیح ونظارت دقیق می توان قیمت کالاها را در کشور واقعی کرد .

وی ضمن تاکید بر قدرت نظامی ایران در منطقه و سلاح ایمان و شهادت طلبی ، گفت : بهترین پاسخ به تهدید آمریکا مبنی بر نابودی ارتش ایران یادآوری آنها به ایستادگی واستقامت وشجاعت ارتش وملت ایران در هشت سال دفاع مقدس در برابر ارتش بعثی عراق وتمامی کشورهای حامی آنها بخصوص خود آمریکا میباشد که نشان از توان بالای نظامی ایران واتحاد ملت در مواقع لزوم در برابر تجاوزات بیگانگان است.

وی ادامه داد: مجلس اجازه قطع تحقیق وتوسعه در بحث هسته ای رو نخواهد داد و از آنجایی که قطع تحقیق در زمینه هسته ای بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری جزء خطوط قرمز ماست ، بنابراین از آنجایی که اگر این کار صورت پذیرد، لطمه بزرگی به دستاوردهای علمی کشور وارد خواهد شد و نظر به اینکه خطوط قرمز رهبر نیز زیر پا گذاشته میشود لذا بعید به نظر میرسد که مجلس بخواهد دست به چنین کاری بزند .

موسوی نژاد در خصوص اینکه امریکا غیر قابل اعتماد است گفت و تصریح کرد : آمریکایها ودیگر کشورهای ۱+۵ غیر قابل اعتمادن ؛ پس بایستی با دقت بالا وحواسی جمع دقت داشته باشیم که در این موضوع مهم فریب نخوریم .

وی در ادامه گفت : بازدید از اماکن نظامی صورت نخواهد گرفت ، چرا که فرمانده کل قوا (مقام معظم رهبری ) در فرمایشات اخیری که داشتن فرمودند ، که به هیچ وجه به بیگانگان اجازه بازدید از اماکن مهم نظامی کشور را نخواهیم داد .

استاد دانشگاه آزاد بندرعباس افزود : وضعیت واردات و مبحث اقتصادی مردم بنابر سیاستگذاریها ی دولت خواهد بود اما آنچه که مسلم است اینست که با لغو تحریم ها صادرات و واردات کشور در بازارهای جهانی رونق خواهد گرفت ولی مشکلات اقتصادی به طور کامل رفع نمی شود و همت وتلاش مسولان و مردم را می طلبد .

وی در ادامه افزود : مشکلات اقتصادی ما در گرو مدیریت صحیح داخلی است و نباید فکر کنیم که کشورهای خارجی می توانند گره های اقتصاد ما را باز کنند بلکه مشکلات موجود در داخل کشور باید از بین برودو با رفع تحریم ها قیمت های کالاها کاهش یا افزایش نمیابد بلکه به تدبیر و مدیریت مسولان نیز مرتبط است و با یک تدبیر درست و مدیریت صحیح ونظارت دقیق بر آن میشود قیمت ها را در بازار داخلی کنترل کرد.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=12078
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی