گردشگران قربانی عدم نظارت بر سواحل تفریحی قشم

علی رغم تذکرات رسانه ای و در حالی که هر ساله شاهد غرق شدگی و سایر سوانح در نقاط مختلف تفریحی گردشگری جزیره قشم بودیم بازهم عدم نظارت بر این اماکن منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان در ایام عید نوروز سال ۹۶  در قشم بودیم. کشته شدن یک کودک پنج ساله و […]

علی رغم تذکرات رسانه ای و در حالی که هر ساله شاهد غرق شدگی و سایر سوانح در نقاط مختلف تفریحی گردشگری جزیره قشم بودیم بازهم عدم نظارت بر این اماکن منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از هموطنان در ایام عید نوروز سال ۹۶  در قشم بودیم.

کشته شدن یک کودک پنج ساله و زخمی شدن چند نفر در ساحل کندالو  و همچنین مصدوم شدن هفت نفر در اثر برخورد قایق با شاتل بنانا در ساحل زیتون در روز پنجشنبه حوادثی بود که نشان دهنده عدم وجود نظارت و مدیریت بر شناورهای تفریحی و نبود ایمنی در  اماکن گردشگری قشم حکایت دارد.

اما بهایی که متاسفانه بر اثر این سهل انگاری ها متوجه جان گردشگران قشم شده بارها توسط این پایگاه اطلاع رسانی تذکر داده شد اما  عدم توجه به این گونه مسائل بازهم موجب قربانی شدن تعدادی از مسافرین جزیره شد که قطعا اثرات آن بعدها بر سیستم گردشگری قشم هویدا خواهد شد.

حضور قایق های تفریحی در محل غواصی و شنای مسافرین و بی نظمی در محل پهلوگیری ، عدم استفاده از کلاه ایمنی در هنگام موتورسواری کرایه ای ، اعزام مصدومین به بندرعباس که نشان از ضعف کادر درمانی بیمارستان قشم دارد و … مسائلی هستند که باید در مورد آنها تصمیم گیری شود تا قبل از تکرار حوادث ایمنی گردشگری در قشم حاصل شود و جان گردشگران از خطرات احتمالی در امان باشد.

و در آخر اکنون که قشم شاهد حضور خیل جمعیت مسافرین است و از طرفی وضعیت آب و هوایی هم در شرایط ثابتی قرار ندارد امیدواریم ستاد تسهیلات نوروزی با برنامه ریزی و انجام بازرسی و نظارت ، برای رفع کمبودها و نقصان اماکن پر بازدید و مسیرهای پر تردد را در اسرع وقت در دستور کار خود قرار دهد .