امروز

دوشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۸

  ساعت

۰۵:۵۰ قبل از ظهر

کنفرانس چهار دهه رهبری انقلاب اسلامی در روزهای ۲۵ و ۲۶ بهمن ماه سال جاری در جزیره قشم و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شود.

مدیرعامل مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها گفت: متاسفانه تاکنون کاری در خصوص تاثیر و نقش «نظام رهبری» در جمهوری اسلامی ایران صورت نگرفته و به نظر می رسد که این نکته از سوی پژوهشگران و محققان حوزه و دانشگاه مغفول واقع شده است.
مدیرعامل مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها گفت: متاسفانه تاکنون کاری در خصوص تاثیر و نقش «نظام رهبری» در جمهوری اسلامی ایران صورت نگرفته و به نظر می رسد که این نکته از سوی پژوهشگران و محققان حوزه و دانشگاه مغفول واقع شده است.
غلامرضا خواجه سروری مدیرعامل مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها و دبیر علمی همایش «چهار دهه رهبری انقلاب اسلامی»، گفت: تقریبا هر دهه از عمر انقلاب اسلامی که گذشته است دانشگاه و حوزه علمیه تلاش‌هایی را برای تهیه کارنامه انقلاب اسلامی انجام داده‌اند که این کارنامه در حوزه‌های مختلف آموزش عالی، آموزش و پرورش، اقتصاد، راه و … بوده است.
وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی ایران، نظام رهبری نوآوری ویژه‌ای است چرا که رهبری در تحولات و بازتاب انقلاب اسلامی جایگاهی بسیار ارزنده دارد اما متاسفانه تاکنون کاری در خصوص تاثیر و نقش رهبری در هدایت تمامی امورات در این نظام نشده است و می‌توانم به صراحت بگویم که این نکته از سوی پژوهشگران و محققان مغفول واقع شده است و به نظر می‌رسد آشنایی لازم و ادبیات اختصاصی آن وجود نداشته و ندارد.
دبیر علمی همایش «چهار دهه رهبری انقلاب اسلامی» تصریح کرد: با آنکه در پایان‌نامه‌های دانشجویان مطالب زیادی آن هم به صورت پراکنده درباره مدیریت رهبری در انقلاب اسلامی وجود دارد اما با دقت ویژه به این موضوع نگاه نشده است. در حالی که باید به این سوال پرداخت که اگر جایگاه رهبری در جمهوری  اسلامی ایران نبود چه اتفاقاتی ممکن بود رخ دهد و این جایگاه چه فرصت‌هایی را برای ایران ایجاد کرده است؟
وی با بیان اینکه شاید جایگاه رهبری برای مردم ایران عادی باشد اما برای خارجی‌ها امر ویژه و خاص است، اظهار داشت: تمامی تلاش‌ها برای برگزاری همایش چهار دهه مدیریت رهبری انقلاب اسلامی ایران صادرات این واژه و بازتاب اقدامات جایگاه رهبری است لذا بیشتر می‌کوشیم بدانیم در سطح بین‌الملل چه مطالب و نظارتی در این خصوص گفته می‌شود و اینکه چرا تاکنون درباره این امر نظریه‌پردازی نشده است.
مدیرعامل مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: برخی از خارجی‌ها از عنوان رهبر مذهبی ایران استفاده می‌کنند در حالی که از نظر ما رهبری انقلاب اسلامی علاوه بر بعد مذهبی، ابعاد سیاسی و فرماندهی کل قوا را هم دارد لذا نشان می‌دهد که برداشت بین‌الملل و اساتید و محققان علوم سیاسی از جایگاه رهبری در انقلاب اسلامی ایران دارای ایرادات اساسی است.
وی گفت:در تمامی مسائل سخت  و مشکل همه امت ایران به رهبری نگاه می‌کنندکه چه تصمیمی از سوی او اتخاذ می‌شود و برهمین اساس آنها خود را با آن نظر منطبق می‌کنند.
دبیر علمی همایش چهار  دهه رهبری انقلاب اسلامی تصریح کرد: بین شیوه رهبری بنیان‌گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با رهبری حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای تفاوت مدیریتی وجود دارد که می‌کوشیم این جایگاه در همایش مذکور به خوبی تببین شود.
وی افزود: یکی از نوآوری‌های نظام جمهوری اسلامی ایران نشان دادن جایگاه ویژه رهبری به تمامی نسل‌ها‌ی آن است. این در حالی  است که حتی در نظام کمونیستی هم چنین چیزی وجود ندارد و با آنکه در نظام شوروی سابق واژه رهبر وجود داشت اما رهبری موجود در جمهوری اسلامی ایران بسیار بسیار متفاوت از آنها است.
خواجه سروی گفت: تلاش داریم تا برداشت‌های بین‌المللی از جایگاه رهبری و انقلاب اسلامی را با فراخوان اعلام شده ارسال مقاله جویا شویم، این در حالی است که از نظرات اکثر مسلمانان در این خصوص مطلع هستیم اما ممکن است بسیاری از دانشمندان غیرمسلمان دنیا هم در این باره نظر داشته باشند.
وی گفت:در مجمع جهانی اساتید مسلمان دانشگاه‌ها با خیلی از اساتید سطح یک دنیا ارتباط داریم و با آنکه در نام این مجمع واژه مسلمان وجود دارد اما از اظهار نظر افراد همفکر غیرمسلمان هم استفاده می‌کنیم.
وی در پایان گفت:کنفرانس چهار دهه رهبری انقلاب اسلامی قرار است در روزهای ۲۵ و ۲۶ بهمن ماه سال جاری در جزیره قشم و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شود.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=28840
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی