کشور علاوه بر گفتگو ومذاکره انقلابی نیاز به توان نظامی دارد

حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم، گفت: بر اساس آیات قرآن و سیره رسول خدا و امیر المونین (ع) و گفته های مقام معظم رهبری ، کشور علاوه بر گفتگو ومذاکره انقلابی نیاز به توان نظامی دارد و اگر دشمن تا کنون جرات حمله به ما را نداشته است […]

حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم، گفت: بر اساس آیات قرآن و سیره رسول خدا و امیر المونین (ع) و گفته های مقام معظم رهبری ، کشور علاوه بر گفتگو ومذاکره انقلابی نیاز به توان نظامی دارد و اگر دشمن تا کنون جرات حمله به ما را نداشته است به خاطر توان نظامی و تسلیحاتی و موشکی ایران بوده است.

وی  در بخش دیگری از خطبه ها، ادعاهای غرب در خصوص آزمایش موشکی جمهوری اسلامی ایران و نقض برجام را بی اساس دانست و اضافه کرد: ابزار جنگی همواره مورد نیاز کشورها است و باید به منظور دفاع از کشور در مقابل دشمنان از این تجهیزات بهره برد.
امام جمعه قشم تصریح کرد : تقویت بنیه دفاعی یک مسئله داخلی است و ربطی به حقوق بشر ندارد و کشورهایی که دم از حقوق بشر می زنند خود در زمان انفجارهای بزرگ در عراق و افغانستان سکوت پیشه کردند.

امام جمعه قشمبا اشاره به  اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل تاکید کرد : وقتی رهبر اقتصاد مقاومتی را مطرح کرد می بایست دولت و مردم اقدام کنند و مطمئنا تا وقتی که دولت پا پیش نگذارد و اقدامی نکند مردم هم هیچ اقدامی نخواهند کرد و دولت باید در ایین زمینه پیشگام و پیشرو باشد و زمینه های آن را فراهم نمایند

وی بیان داشت : نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل، فرصتی است تا مسئولان با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب در راستای بهبود وضعیت اقتصادی گام بردارند.

وی حرکت مراجع عظام تقلید مبنی بر حرام اعلام کردن سود بانکی را حرکتی عملی در چارچوب اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: قانون بانکداری نیازمند اصلاح است چراکه در بسیاری از کشورهای غیرمسلمان چنین سودها و دیرکردهایی پرداخت و دریافت نمی شود.

امام جمعه قشم با اشاره به اجرای عملیات عمرانی در جزیره قشم افزود: با وجود تمام اقدامات مثبتی که توسط سازمان منطقه آزاد و دیگر ادارات دولتی انجام شده است، شاهد آن هستیم که شرکت گاز ماه هاست که به بهانه گازکشی، خیابان ها و معابر قشم را تخریب کرده است.

وی گفت: لوله کشی گاز قرار بود تا پایان سال ۹۴ خاتمه یابد، اما با طولانی شدن عملیات اجرایی این طرح، نارضایتی عمومی در این شهر افزایش یافته است.

امام جمعه قشم در خطبه اول نماز جمعه این هفته نیز در مورد شخصیت وسبک زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها گفت : آن حضرت در سه بعد ارتباط با خداوند ، ارتباط با خانواده و ارتباط با جامعه حضور تاثیر گذار و تحول آفرین داشت .

وی اضافه کرد : قناعت حضرت فاطمه در زندگی زناشویی ایشان چه در میزان مهریه ، جهیزیه و اداره زندگی  از نقطه نظر زندگی یک زن مسلمان قابل ملاحظه و توجه  است .

حجت الاسلام جوکار  بعد عبادت و بندگی حضرت زهرا را به عنوان یک یاری گر برای امیر مو منین عنوان کرد و اظهار داشت :  بعد حضور اجتماعی در کنار حفظ شئون نیز از دیگر خصوصیات زندگی حضرت صدیقه کبری بود که آن حضرت هر سه بعد حضور در جامعه در کنار رسیدگی به خانواده و عبودیت را با هم رعایت می کرد.

وی افزود : حضرت زهرا (س) هم ولی باور بود و هم ولی یاور و امروز نیز درس دفاع از ولایت را از زندگی آن حضرت می توان فرا گرفت.