کشته و زخمی شدن ۲۶ هزار عراقی در سال ۲۰۱۶

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، سازمان ملل آمار قربانیان اقدامات تروریست ها در عراق را اعلام کرد. در همین راستا، سازمان ملل تاکید کرد: در طول سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۲ هزار و ۳۸ عراقی که اکثر آنها نظامی هستند، بر اثر اقدامات خشن و انفجارها و درگیری های در بیشتر استان های این […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، سازمان ملل آمار قربانیان اقدامات تروریست ها در عراق را اعلام کرد.

در همین راستا، سازمان ملل تاکید کرد: در طول سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱۲ هزار و ۳۸ عراقی که اکثر آنها نظامی هستند، بر اثر اقدامات خشن و انفجارها و درگیری های در بیشتر استان های این کشور جان خود را از دست داده اند و ۱۴ هزار و ۴۱۱ نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

این سازمان در ادامه تصریح کرده است: شمار شهروندان عراقی کشته شده ۶ هزار و ۴۹۲ نفر است و ۵ هزار و ۵۴۶ نفر دیگر نیز نظامی هستند. بیشتر این انفجارها در بغداد و استان های شمالی و غربی رخ داده است که گروه تروریستی داعش نیز مسئولیت اکثر این انفجارها را برعهده گرفت.

سازمان ملل در پایان افزود: اقدامات خشن در طول ماه های پایانی سال ۲۰۱۶ دو برابر شده است و شمار کشته ها به ۵ هزار و ۶۸۳ نفر می رسد. این در حالی است که تعداد کشته شده ها در ۸ ماه نخست این سال نیمی از این آمار است.

گفتنی است، نیروهای عراقی در آخرین مرحله از آزادسازی اراضی این کشور از چنگ تروریست های داعش از حدود ۲ ماه قبل به آخرین مرکز داعش در موصل واقع در استان نینوا حمله کردند و حیدرالعبادی نخست وزیر عراق نیز تاکید کرد که پیروزی نهایی بر داعش در این شهر نزدیک است.