کسب مقام اول بازیگری جشنواره بین المللی تاتر فجر توسط علی ملاحی از جزیره هرمز

علی ملاحی از جزیره هرمز مقام اول بازیگری سی و ششمین جشنواره بین المللی تاتر فجر را کسب کرد. سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در حالی به پایان رسید که هنرمندان ۹ استان کشور در جمع برگزیدگان بخش‌های بین‌الملل، مسابقه تئاتر ایران (ب) و تئاتر خیابانی، داوری بنیاد شهید و بنیاد حفظ آثار، جوایز جشنواره […]

علی ملاحی از جزیره هرمز مقام اول بازیگری سی و ششمین جشنواره بین المللی تاتر فجر را کسب کرد.

سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر در حالی به پایان رسید که هنرمندان ۹ استان کشور در جمع برگزیدگان بخش‌های بین‌الملل، مسابقه تئاتر ایران (ب) و تئاتر خیابانی، داوری بنیاد شهید و بنیاد حفظ آثار، جوایز جشنواره را به خانه بردند.دراین میان اختتامیه سی و ششم شب درخشش تئاتر مشهد.

به گزارش ایران تئاتر در جمع برگزیدگان این جشنواره تئاتر مشهد با چهار جایزه و دو تقدیر در فجر سی‌وششم یکی از موفق‌ترین شهرهای کشور بود.
در بخش مسابقه بین‌الملل مهدی ضیا چمنی برای نگارش نمایشنامه حذفیات از مشهد جایزه بخش نمایشنامه‌نویسی را از آن خود کرد.
در بخش مسابقه تئاتر ایران (ب) نیز نمایشنامه پیانیستولوژی از مشهد با کسب جایزه ویژه هیئت‌داوران، جایزه موسیقی، جایزه طراحی صحنه و دو تقدیر در بخش‌های بازیگری زن و کارگردانی بیشترین جوایز جشنواره را از آن خود کرد.
درحالی‌که علی ملاحی محمد به‌عنوان بازیگر برگزیده این بخش جشنواره معرفی شد. اعداد در بیابان نام اثری از هرمزگان بود که ملاحی محمد در آن ایفای نقش کرد.سعید بادینی بازیگر نمایش آیفون از زاهدان نیز در بخش بازیگری مرد مسابقه تئاتر ایران (ب) مورد تقدیر قرار گرفت،
اما تولیدی لیلی و مجنون از بروجرد شگفتی بخش خارج از صحنه (مسابقه تئاتر خیابانی) بود. این نمایش جایزه ایده و کارگردانی را برای پژمان شاهوردی، جایزه بازیگری را برای گروه بازیگران، جایزه فضاسازی را برای رضا ثلاثی و در نهایت جایزه اجرای برگزیده را بدست آورد.
در همین بخش جایزه خلاقیت نیز به آرام ساعد پناه و آزاد روز جنگ برای موسیقی نمایش آینه زندگی از مریوان اهدا شد.
داوران بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس نیز نمایش دی و بهمن شصت هزار و پنج نوشته و کارگردانی سیاوش عالیپور از اهواز را در بین آثار برگزیده خود معرفی کردند.
نمایش روایت یک مرگ در خانواده نوشته و کارگردانی وحید درویشی از رشت نیز یکی از دو نمایشی بود که از سوی داوران بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی به‌عنوان برگزیده معرفی شد.