امروز

جمعه, ۳ خرداد , ۱۳۹۸

  ساعت

۱۹:۴۸ بعد از ظهر

یکی از برنامه های مهم و ماندگار مهندس انوار مدیر عامل فرهیخته سازمان منطقه آزاد قشم در زمان دولت اصلاحات که از جمله مدیران مردمی و فرهنگ دوست بود، اهتمام جدی به مقوله توسعه فرهنگی و توسعه نیروی انسانی جزیره بود و در این راستا کلنگ زنی کتابخانه بزرگ خلیج فارس قشم توسط انوار اقدامی سترگ و مورد نیاز جامعه قشم بود.

خصوصاً کمبود فضای فیزیکی ساختمان قدیمی کتابخانه عمومی شهر و همچنین تعدد مراکز آموزش عالی و به تبع آن خیل عظیم دانشجویان و خانواده بزرگ جامعه دانش آموزی؛ همه و همه ضرورت راه اندازی این کتابخانه بزرگ را اجتناب ناپذیر می نمود.

بالاخره پس از سپری شدن حدود ۱۵ سال از کلنگ زنی این مرکز، و آماده شدن ساختمان مذکور که به نام کتابخانه احداث گردیده بود، انتظار می رفت سازمان منطقه آزاد قشم جهت احترام به دوستداران کتاب و جزیره نشینان، فضای فعلی را به کتابخانه اختصاص می داد.

امری که متاسفانه نه تنها محقق نگردید، بلکه از سه طبقه ساختمان مورد بحث، حتی یک طبقه کامل هم به کتابخانه اختصاص نیافت و در اقدامی شتابزده، حوزه معاونت توسعه مدیریت سازمان که دارای فضای مناسب اداری بود به این ساختمان انتقال یافت.

علیرغم گذشت ۲۶ سال از تاسیس سازمان منطقه آزاد قشم، متاسفانه این سازمان عریض و طویل، حتی یک ساختمان اداری بزرگ که تمام واحدهای سازمان در آن تجمیع شده، ندارد و این خود باعث گردیده ساختمانی که به نام کتابخانه احداث گردیده است، در اختیار واحدهای سازمان قرار گیرد.

امری که قطعاً دلخوری و اعتراض دوستداران کتاب و حامیان دولت تدبیر و امید در قشم را بهمراه داشته است، امید که مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم این احساس ضرورت ایجاد شده در جامعه جهت داشتن فضای مناسب کتابخانه عمومی را درک نموده و جهت اختصاص فضای مناسب از ساختمان مذکور به کتابخانه شهر اقدام عاجل اتخاذ نمایند، با توجه به اینکه بخشی از بودجه احداث این ساختمان، از منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین گردیده است، این مهم، ضرورت دارد.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=20146
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی