کاشت ۲ هزار اصله نهال حرا در جزیره قشم

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قشم از اجرای طرح جنگلانه و کاشت دو هزار اصله نهال حرا در روستای لافت این شهرستان خبر داد.  محمود زاده گفت: طرح جنگلانه برای اولین بار با حضور اهالی و جوامع محلی روستای لافت در مساحتی حدود ۲ هزار هکتار در راستای توسعه و احیای جنگل و گونه منحصر […]

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان قشم از اجرای طرح جنگلانه و کاشت دو هزار اصله نهال حرا در روستای لافت این شهرستان خبر داد.

 محمود زاده گفت: طرح جنگلانه برای اولین بار با حضور اهالی و جوامع محلی روستای لافت در مساحتی حدود ۲ هزار هکتار در راستای توسعه و احیای جنگل و گونه منحصر به فرد حرا و حفظ بستر و ساحل جزر و مدی منطقه اجرا شد.

وی افزود: جنگلانه مشارکتی است خودجوش که با همکاری سازمان های غیردولتی با أهداف شناخت و حمایت از گونه های گیاهی و بومی و آشنایی با روش کاشت آنها و معرفی نقش مردم و جوامع محلی در احیای آنها و کمک به تقویت پوشش گیاهی و تقویت و ترمیم پوشش خاک در راستای توسعه پایدار فعالیت های طبیعت محور از جمله گردشگری در مناطق دارای ظرفیت و نیز استفاده از گونه های بومی کم آب بر، صورت می پذیرد.

لازم به ذکر است مساحت کل جنگل های حرا در شهرستان قشم ۲۰ هزار هکتار است.