کار قضاوت گره گشایی از کار مردم است

امام جمعه شهرستان قشم از دادگستری این شهرستان بازدید کرد  و با اعضاء و کارکنان این نهاد قضایی به گفتگو پرداخت. حجت الاسلام جوکار در دیدار با کارکنان دادگستری، کار کردن در این مجموعه را با ارزش تلقی و آن را کار امام المسلمین و نائب بر حق ایشان دانست و افزود: کار قضاوت کار […]

امام جمعه شهرستان قشم از دادگستری این شهرستان بازدید کرد  و با اعضاء و کارکنان این نهاد قضایی به گفتگو پرداخت.

حجت الاسلام جوکار در دیدار با کارکنان دادگستری، کار کردن در این مجموعه را با ارزش تلقی و آن را کار امام المسلمین و نائب بر حق ایشان دانست و افزود: کار قضاوت کار گره گشایی از کار مردم و شما قضات و مجموعه دادگستری به عنوان آخرین نقطه امید مراجعین به این نهاد می باشید زیرا تا کسی کارد به استخوانش نرسیده باشد راهی چنین جایی نخواهد شد.

وی خدمت به مردم را فرصت مغتنمی عنوان کرد و اظهار داشت : این نهاد ، نهاد خدمت به مردم است و شما عزیزان باید از این فرصت مغتنمی که خداوند در اختیارتان برای خدمت و رفع مشکلات مردم قرار داده است استفاده کنید و از  تمام توانی که خداوند در وجود انسان قرار داده در جهت کمک و رفع مشکلات مردم بهره برد.

جوکار در ادامه از عملکرد رضایت بخش دادگستری در یک سال گذشته ابراز خرسندی کرد و با اشاره به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی تصریح کرد: مجموعه مدیران جامعه می توانند بر اقتصاد و فرهنگ تاثیر گذار باشند و دادگستری نیز در جایگاه خود می تواند هم بر اقتصاد و عم بر فرهنگ مردم تاثیر گذار باشدباید در جامعه کار فرهنگی و البته اقتصادی کرد تا آمار مراجعه به دادگستری های کشور کمتر شود.

در ادامه امام جمعه شهرستان قشم در مورد جرائم،  آمار زندانیان و همچنین بیشترین مراجعات مردم به طرح سوال پرداخت.

دلاوری ریاست دادگستری در این دیدار کارمندان دادگستری را جزء اقشار محروم حقوق بگیر دانست و افزود: با این وجود این مشکل اما  رضایت نسبی از دادگستری و عملکرد این نهاد وجود دارد.

دلاوری در جواب سوالات امام جمعه در خصوص آمارو ارقام پرونده ها گفت:  بیشترین پرونده های در حال بررسی مربوط به بحث های مالی است و بعد از آن و در رتبه دوم آمار پرونده ها بحث طلاق است که برای شهرستان یک معضل شده و روزانه چهار یا پنج طلاق در دادگستری به ثبت می رسد که آمار نگران کننده ای ست.