کارخانه زغال صنعتی در قشم افتتاح شد

کارخانه تولید ذغال با استفاده از مواد دور ریز چوب در مساحتی به میزان ۳۰۰مترمربع  و با سرمایه ۲۰۰ میلیون تومان با ظرفیت تولید روزانه ۴۸۰۰کیلو گرم  در قشم افتتاح شد.

نادره محدودی کارآفرین و مدیر شرکت در این باره گفت : مواد اولیه تولید ذغال فشرده این کارخانه  ۸۰ درصد خاک اره ۱۵ درصد پوست گردو و ۵ درصد خاک ذغال می باشد که در جعبه های ۸ کیلویی بسته بندی و روانه بازار می شود و قرار است  تا آخر بهمن ماه در بسته بندی های جدید ۴۵۰ گرمی ، ۹۰۰ گرمی و ۱۵۰۰ گرمی نیز به بازار ارائه خواهد شد.

وی افزود : قدرت ماندگاری و ارزش سوختی این ذغال چند برابر معمولی است و از نظر محیط زیستی  باعث جلوگیری از بریده شدن درختان جنگل برای تولید شده و موجب جمع آوری  ریز دانه های چوب از داخل شهر و کارگاهای صنعتی می شود.

این بانوی کارآفرین با بیان اینکه این کارخانه به طور مستقیم موجب اشتغال زایی ۷ نفر شده است ، ادامه داد :حال حاضر تنها مشکل کارخانه آذران افروز ذغال قشم سوخت است که علی رغم پیگیری فراوان تا کنون سوختی به این کارخانه اختصاص نیافته است و تهیه سوخت از بازار آزاد با توجه به غیر قانونی بودن خرید و فروش گازوئیل بسیار مشکل است.

وی در پایان از  فرمانده پایگاه مقاومت بسیج مهدیه خانم دادی خواه که در راه اندازی کارخانه همکاری داشته اند تقدیر و تشکر کرد.