کاخ سفید: پوتین در هک ایمیل‌ مقام‌های آمریکایی نقش داشته است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس، کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شخصا دستور هک شدن ایمیل های مقامهای ارشد دموکرات در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را صادر کرده است و این مساله واقعیت دارد که اقدامات مسکو به کمپین دونالد ترامپ […]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس، کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شخصا دستور هک شدن ایمیل های مقامهای ارشد دموکرات در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را صادر کرده است و این مساله واقعیت دارد که اقدامات مسکو به کمپین دونالد ترامپ کمک کرده است.

البته کاخ سفید هنوز هیچ سند و مدرکی را برای اثبات ادعاهای خود ارائه نکرده است. ادعاهای مربوط به دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، موجب تشدید تنش بین مسکو و واشنگتن شده است. آمریکا و روسیه پیش از این نیز اختلافات عمیقی بر سر بحران سوریه و اوضاع شرق اوکراین داشته اند.

پس از گزارش شبکه تلویزیونی ان بی سی که به نقل از مقامهای اطلاعاتی آمریکا اعلام کرد، پوتین شخصا دستور هک شدن ایمیل مقامهای دموکرات را صادر کرده، جاش ارنسن سخنگوی کاخ سفید به ارزیابی نهادهای اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا در ماه اکتبر اشاره کرد و گفت: تنها مقامهای ارشد روسی می توانسته اند دستور انجام چنین فعالیت هایی را صادر کنند.

وی افزود: منظور من از “عالی ترین مقامهای رسمی روسیه”، کاملا مشخص و روشن است.

البته هیچ مقام آمریکایی تاکنون ادعا نکرده است که ترامپ بدون کمک روسیه در انتخابات آمریکا در رقابت با هیلاری کلینتون شکست می خورد.

مقامهای روسی بارها ادعای دحالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رد کرده اند. دیمتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین روز پنجشنبه این ادعاها را بی پایه و اساس ارزیابی کرده است.

انتهای پیام/