چگونه بدون عمل جراحی زیباترین بینی را داشته باشیم؟

آیا جراحی بینی دارای عوارض خاصی نیز هست؟ بله، عوارض جراحی بینی به دو دسته تقسیم می شود یک سری عوارضی است که در عملکرد بینی به وجود می آید و مهم ترین آن همان عوارض تنفسی است.   زمانی که بینی عمل می شود معبر هوا تنگ می شود و فرد مجبور می شود […]

آیا جراحی بینی دارای عوارض خاصی نیز هست؟


بله، عوارض جراحی بینی به دو دسته تقسیم می شود یک سری عوارضی است که در عملکرد بینی به وجود می آید و مهم ترین آن همان عوارض تنفسی است.

 

زمانی که بینی عمل می شود معبر هوا تنگ می شود و فرد مجبور می شود مدام از دهان نفس بکشد و همین عاملی است که شخص دارای صدای تو دماغی شود و به خاطر مشکلات چسبندگی بینی باید به طور مداوم ترشحات بینی را بگیرند.

یک سری دیگر از عوارض، به ظاهر بینی برمی گردد، این عوارض هم به خاطر کم برداشتن یا زیاد برداشتن بافت ها به وجود می آید، ممکن است در عمل جراحی پرده های بینی بیش از حد کوچک شده باشد یا غضروفهای نوک بینی بیش از حد کم شود که باعث ایجاد چالهای عمیق شود.

 

البته اگر جای بخیه ها نیز تا بالا امتداد پیدا کرده باشد ممکن است ظاهری به بینی بدهد که مصنوعی به نظر برسد. تجربه نشان داده اکثر بیماران دوست ندارند بینی شان مصنوعی به نظر برسد زیرا یک بینی طبیعی بزرگ در جامعه ما قابل قبول تر از یک بینی جراحی کوچک شده است. از این رو در جراحی بینی باید همواره حداقل دستکاری انجام شود و برای از بین رفتن عوارض نیز باید برداشتن بافتها به حداقل ممکن برسد .

بی‌توجهی به این عملکردهای ارزشمند حیاتی چه علائم و عواقبی را در پی خواهد داشت؟
عوارض جراحی بینی اختلال در عملکردهای حیاتی بینی عواقب ناگواری در سلامت و زندگی افراد و جامعه برجای خواهد گذاشت. تنفس، حیاتی‌ترین عملکرد زندگی است که نتیجه آن رسیدن اکسیژن به بافت‌ها یبدن است.

 

بی‌حالی خواب‌آلودگی، کسالت بی‌حوصلگی و عصبی بودن ممکن است در اثر اختلال تنفسی پیش پدید آید. محرومیت از تنفس بینی، خشکی مجاری تنفسی و ضعف سیستم دفاعی آن را در پی خواهد داشت.

 

گرفتگی بینی اغلب سبب بروز مشکلاتی در سایر ساختمان‌های وابسته مانند درد سینوسی، سردرد یا احساس پری، سنگینی و فشار در ناحیه سر و صورت می‌شود. اختلال بودائی احساس سرماخوردگی طولانی، خرخر و مشکلات تنفسی حین خواب،علائم دیگر اختلال عملکرد بینی است .

ما برای برطرف شدن مشکل شما از تکنولوژی روز بهره گرفته ایم…