چهار کشور برای ایجاد دفتر تجاری در قشم اعلام آمادگی کردند

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه منطقه آزاد قشم و استان هرمزگان گفت: با تعامل و هماهنگی مسئولان سازمان منطقه آزاد قشم،  دفتر نمایندگی تجاری چهار کشور خارجی در این منطقه ایجاد می شود. سعید شعبان با بیان این مطلب افزود: بحث ایجاد دفاتر تجاری خارجی در قشم از مدت ها پیش در دستور کار این […]

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه منطقه آزاد قشم و استان هرمزگان گفت: با تعامل و هماهنگی مسئولان سازمان منطقه آزاد قشم،  دفتر نمایندگی تجاری چهار کشور خارجی در این منطقه ایجاد می شود.

سعید شعبان با بیان این مطلب افزود: بحث ایجاد دفاتر تجاری خارجی در قشم از مدت ها پیش در دستور کار این نمایندگی قرار داشت اما به دلیل تغییر و تحولات پی در پی مدیریتی در منطقه آزاد قشم طی سال های اخیر، این برنامه محقق نشده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در نشست با سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم ، وی ضمن موافقت با ایجاد دفاتر نمایندگی کشورهای خارجی بر تسریع آن نیز تاکید کرد .

شعبان به اهداف این دفاتراشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه عمده ترین کار سازمان منطقه آزاد قشم فعالیت اقتصادی است، دفاتر خارجی می توانند در توسعه تجارت این منطقه نقش کلیدی داشته باشند و در حال حاضر چهار کشور از آسیای شرقی و آسیای میانه در این زمینه اعلام آمادگی کرده اند.

وی تاکید کرد: در راستای تحقق این برنامه درحال انجام کارهای قانونی جهت حضور نمایندگی این چهار کشور در منطقه آزاد قشم با هدف تقویت حوزه تجاری و اقتصادی بین قشم و کشورهای خارجی هستیم.

ریس نمایندگی وزارت امور خارجه منطقه آزاد قشم و استان هرمزگان با اشاره به فعالیت دو ساله در منطقه آزاد قشم اظهار داشت: فعالیت های این دفتر طی این مدت فراتر از حوزه کنسولی بوده بطوری که با دعوت از دیپلمات های کشورهایی نظیر فنلاند، ژاپن، هند، چین و قزاقستان و چند کشور دیگر، در حوزه فعالیت های فرهنگی و اقتصادی نیز خدماتی ارائه شده است.

به گفته وی، تعامل بیشتر میان سازمان منطقه آزاد و نمایندگی وزارت امور خارجه ، نقش مهمی در تقویت فعالیت های اقتصادی، فرهنگی و تجاری کشورهای خارجی با قشم  خواهد داشت.

شعبان همچنین اظهار داشت: برای برپایی نمایشگاه دائمی فرش و صنایع دستی در قشم نیز پیشنهادهایی به بخش های مختلف اقتصادی و سرمایه گذاری ارائه شده که مورد استقبال بخش های مربوطه قرار گرفته است.

وی در پایان از برنامه برپایی همایشی بین المللی در حوزه اقتصاد با هدف تقویت فرصت های سرمایه گذاری جهت جلب سرمایه گذاران خارجی و ایرانیان خارج از کشور در نیمه دوم سال ۹۳ در منطقه آزاد قشم خبر داد.