چند طرح ورزشی در قشم به بهره برداری رسید

با حضور  معاون وزارت ورزش و جوانان  و مدیر کل ورزش و جوانان استان هرمزگان  چند طرح ورزشی  در شهرستان قشم به بهره برداری رسید. مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان گفت: این طرح‌ها باشگاه ورزشی پرورش اندام در شهر قشم و زمین چمن مصنوعی جزیره هنگام است. غلامعلی دانشور افزود: برای ساخت این طرح‌ها بیش از […]

با حضور  معاون وزارت ورزش و جوانان  و مدیر کل ورزش و جوانان استان هرمزگان  چند طرح ورزشی  در شهرستان قشم به بهره برداری رسید.

مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان گفت: این طرح‌ها باشگاه ورزشی پرورش اندام در شهر قشم و زمین چمن مصنوعی جزیره هنگام است.
غلامعلی دانشور افزود: برای ساخت این طرح‌ها بیش از ۸ میلیارد تومان از اعتبارات وزارت ورزش و بخش خصوصی هزینه شده است.
وی گفت: مجموعه ورزشی سام و زال قشم نیز با بیش از ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی و با هزینه پنج میلیارد تومانی این وزارت خانه در حال ساخت است.
دانشور افزود: در ادامه سفر معاون وزارت ورزش و جوانان به هرمزگان امروز از سالن ورزشی روستای طبل، زمین چمن مصنوعی روستای تنبان قشم، چهار زمین ورزشی در بندرعباس و یک سالن ورزشی در ایسین بهره برداری می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان نیز در افتتاحیه این طرح ها گفت: این وزارتخانه به منظور حمایت از جوانان کارآفرین و در راستای اشتغالزایی در جامعه به کارآفرینان حوزه ورزش و جوانان ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه می دهد.

ژاله فرامرزیان اظهار داشت: این تسهیلات از محل کمک‌های فنی اعتباری است و بانک‌های عامل آن نیز بانک رسالت و بانک کارآفرین امید می‌باشند.

وی افزود: در صورت داشتن طرح‌های بزرگ و اشتراکی، به هر نفر یک‌صد میلیون تومان وام اعطا می‌شود که مدت تنفس برای بازپرداخت آن بین شش تا یکسال است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: این وزارتخانه به منظور حمایت از جوانان کارآفرین و در راستای اشتغالزایی در جامعه به کارآفرینان حوزه ورزش و جوانان ۱۰۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه می دهد.

فرامرزیان تصریح کرد: باشگاه بدنسازی قشم با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با هزینه پنج میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده و با آغاز به کار آن برای ۱۲ نفر اشتغالزایی شده است.

وی در خصوص حمایت‌های این وزارتخانه از ورزش بانوان، گفت: یکی از بهترین برنامه‌ها در این مسیر تخصیص ۱۵ درصد از کل اعتبارات هر حوزه‌ای به ورزش بانوان است.

این مقام مسؤول با بیان اینکه وزارت ورزش و جوانان نگاه ویژه‌ای نسبت به ورزش روستایی دارد، افزود: ایجاد خانه‌های ورزش روستایی و زمین چمن مصنوعی از جمله اقدامات انجام شده و در دست انجام در این راستا است.

وی تاکید کرد: در صورتی که دهیاری‌ها یک فضایی در اختیار ما قرار دهند، وزارت ورزش از محل اعتبارات خود این فضاها را تعمیر، تجهیز و در اختیار روستاییان برای ورزش قرار می‌دهد.

فرامرزیان در خصوص توسعه فضاهای ورزشی به ویژه سالن‌های بزررگ در قشم، گفت: ایجاد فضاهای ورزشی متناسب با وضعیت تیم‌های فعال و فضای مورد نیاز با رویکرد آمایش سرزمینی انجام می‌شود و در این راستا ظرفیت‌های قانونی خوبی وجود دارد که ما سعی در استفاده از آنها داریم.

این مقام مسوول تصریح کرد: معتقد هستیم در صورت وجود یک برنامه و تصویر مناسب برای ورزش هرمزگان، شرایط مناسبی برای توسعه ورزش این استان ایجاد خواهد شد.

فرامرزیان با اشاره به تفاهم نامه‌های منعقد شده با سازمان‌ها و نهادهای مختلف جهت توسعه فضاهای ورزشی در کشور، گفت: در همین راستا با بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی تفاهم نامه‌ای برای احداث ۲۵۰ چمن مصنوعی برای روستاها منعقد شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزرات ورزش و جوانان اظهار داشت: از این شمار ۱۷ چمن مصنوعی به استان هرمزگان تخصیص یافته است که ۵۰ درصد هزینه‌های آن توسط وزارت ورزش و جوانان و ۵۰ درصد نیز توسط بنیاد مستضعفان تامین می‌شود.