چرا به آمریکا بی اعتماد هستیم

  الف ) جنایت های صورت گرفته علیه ملت ایران   ۱ . جنایات سیاسی دولت آمریکا در راستای  دشمنی ها و اقدامات خصمانه خود علیه ملت ایران همواره سعی نموده تا ایران در عرصه های بین المللی منزوی و تنها گردد. محور شرارت خواندن ایران از سوی آمریکا ، تشویق ، تهدید و تطمیع […]

 

الف ) جنایت های صورت گرفته علیه ملت ایران

 

۱ . جنایات سیاسی

دولت آمریکا در راستای  دشمنی ها و اقدامات خصمانه خود علیه ملت ایران همواره سعی نموده تا ایران در عرصه های بین المللی منزوی و تنها گردد. محور شرارت خواندن ایران از سوی آمریکا ، تشویق ، تهدید و تطمیع کشورهای مختلف برای قطع ارتباط با ایران از جمله این اقدامات در عرصه سیاسی است . هدف آمریکا از این اقدامات در تنگنا قرار گرفتن ملت ایران برای دست برداشتن از آرمان های اسلامی و انقلابی است از همین  رو ایران اسلامی در عرصه های مختلفی چون فرهنگی ،اقتصادی ، امنیتی نظامی و……شاهد عداوت ها و کینه توزی های آمریکا بوده است که در ادامه به برخی از این دشمنی ها در عرصه های مربوطه اشاره خواهد شد ، البته این اقدامات خصمانه در طول تاریخ به صورت مستمر ادامه دارد و هیچ توافقی در آن صورت نگرفته است .

۲ . جنایات فرهنگی

مخدوش کردن چهره جهانی ایران و ایجاد تصوری دروغین از آن نزد مردم جهان از جمله اقدامات همیشگی آمریکا و ایادی آن بوده و هست . در همین راستا استکبار جهانی با استفاده از تمامی امکانات خود در جهان اقداماتی را علیه جمهوری اسلامی نموده است که از جمله آنها می توان به این موارد اشاره داشت:

۱.۲ . تحریم صدا وسیمای ایران و شبکه های بین المللی آن

تحریم شبکه های ایرانی و جلو گیری از پخش ماهواره ای آنها از جمله اقدامات دولت آمریکا و ایادی آن بر ضد ایران است . این حرکت که منفعلانه و با دستپاچگی صورت گرفت ، تنها برای خاموش کردن ندای حق خواهی ایران در جهان و روشنگری های او علیه  استکبار جهانی بود. در همین راستا وزارت خزانه داری آمریکا در تاریخ  ۱۸/۱۱/۹۱ صدا و سیمای  جمهوری  اسلامی  ایران وعزت الله ضرغامی رئیس آن را تحت تحریم های جدید خود قرار داد . طبق گزارشات منتشر شده توسط سایت  پرس تی وی ، در نشستی  رالف شونمان  مولف آمریکایی و کارشناس مسائل سیاسی اعلام کرد از اول ژانویه  شبکه های ایرانی را قطع خواهد کرد. در روز ۱۹  ژون ، ارائه دهند گان خدمات ماهوارهای اینتل ست اعلام کردند به دلیل همراهی با تحریم های اعمال شده علیه  صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران ، دیگر به شبکه های ایرانی خصوصا” شبکه پرس تی وی خدمات نمی دهند .آنها تا کنون پخش این شبکه ها را در کشور های انگلیس ، فرانسه ، آلمان و اسپانیا متوقف کرده اند . اخیرا” مسئوولان اینتل ست اذعان  کرده بودند که دولت امریکا به این شرکت توصیه کرده مجوز پخش شبکه های شبکه انگلیسی زبان پرس تی وی  از ماهواره های هاتبرد ، یوتل ست  و اینتل ست و پخش شبکه های اسپانیایی زبان هیسپان و شبکه عربی العالم هم از ماهواره یوتل ست و گالکسی متوقف شده است . پیش از این نیز شرکت خدمات ماهواره ای یوتل ست و چند شرکت ماهواره ای دیگر شبکه های تلویزیونی و رادیویی ایران را متوقف کرده بودند . این اقدامات به صورت مستقیم و آشکار تحت فشار لابی صهیونیستی در امریکا و کشور های غربی صورت گرفته است . منابع آگاه اعلام کرده اند که << اداره نظارت بر دارایی های خارجی >> امریکا، وابسته به وزارت خزانه داری این کشور که ریاست آن را یک یهودی بنام <<آدارم اس زوبین >> بر عهده دارد، عامل اصلی فشار بر شرکت ماهواره ای اینتل ست است .

۲.۲ . ساخت فیلم های ضد ایرانی

تمامی این فیلم ها برای مخدوش کردن ذهن مردم جهان علیه ایران و ارائه تصویری وحشتناک و غیر واقعی به آنها درباره وقایع رخ داده و ایستاد گی های ملت ایران در برابر استکبار جهانی است . برای نمونه تعدادی از این فیلم ها به این شرح است :* فیلم << آرگو >> به کارگردانی بن افلک در سال ۲۰۱۲ میلادی با موضوع روایتی تاریخی از واقعه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران .

* فیلم << زمانی برای خیانت >> با کارگرانی ویلیام بالدوین در سال ۲۰۱۲ میلادی با این موضوع که فردی سپاهی جاسوس سیا می شود .

*فیلم <<300>> با کارگردانی زاک اسنایدر در سال ۲۰۰۶ میلادی با موضوع نبرد خشایارشاه با سپاه یونان که در آن ایران مردمی وحشی و به دور از تمدن جلوه داده شده است .

* فیلم <<بدون دخترم هرگز>> به کارگردانی برایان گیلبرت در سال ۱۹۹۱میلادی با موضوع فضای غالب در ایران که برای مخدوش جلوه دادن آن ساخته شد.

*فیلم << سنگسار ثریا >> با کار گردانی سیروس نورسته در سال ۲۰۰۸ میلادی با موضوع حدود الهی و نقص حقوق بشر در ایران برای زیر سوال بردن احکام نورانی اسلام .

  1. جنایات اقصادی

اقتصاد شریان استفاده زندگی یک جامعه است و همواره از جانب مستکبران عالم به عنوان اهرمی برای فشار بر ملت های  مظلوم مورد اسفاده قرار گرفته است . تحریم اقتصاد پیشینه ای چند هزار ساله دارد که از آن جمله می توان به تحریم اقتصادی شعب ابی طالب در صدر اسلام اشاره نمود . در این زمان ایران اسلامی نیز که ادامه دهنده راه انبیاء و قیام کننده علیه استکبار جهانی است . از جنبه های مختلف مورد تحریم آمریکا و دست نشاندهای آن قرار گرفت که از آن جمله می توان به این موارد اشاره نمود:

۳-۱. بلوکه کردن دارائی های ایران در آمریکا

در ۱۲ نوامبر ۱۹۷۹ میلادی برابر  با آبان ۱۳۵۸ هجری شمسی تمامی دارایی ها و اموال منقول و غیر منقول  ایران توسط ایالات متحده آمریکا توقیف شد و هنوز نزدیک به چهار دهه ، دولت آمریکا همچنان ثروت ملی ایران را غاصبانه نگه داشته است.

۳-۲. تحریم بانک ها ، موسسات و ارگان های ایرانی

در تاریخ ۴/۱۱/۹۰ وزارت خزانه داری آمریکا در  اقدامی پس از تصویب تحریم هایی علیه بانک مرکزی ایران ،تحریم هایی را علیه بانک تجارت جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرد.

دی ماه سال ۱۳۸۵ بانک سپه ایران به اتهام ارتباط با یک موسسه مرتبط با فناوری موشکی در کره شمالی مورد تحریم یک جانبه آمریکا قرار گرفت.

در تاریخ ۲۴/۱۰/۸۹ وزارت خزانه داری آمریکا در اقدامی ۲۴ شرکت کشیرانی بین المللی را به علت تجارت با ایران تحریم کرد . در تاریخ ۲/۴/۹۰ آمریکا تحریم هایی را علیه شرکت <<ایران ایر>> اعمال کرد و آمریکایی ها را از انجام هرگونه معامله با این شرکت هواپیمایی منع کرد.

در تاریخ ۲۸/۱۱/۹۰ وزارت خزانه داری آمریکا در اقدامی وزارت اطلاعات ایران را به دلیل آنچه که آن را حمایت از دولت سوریه خواندند در لیست تحریم های آمریکا قرار داد. طبق این تحریم ها ، دارایی های وزارت اطلاعات ایران توقیف شده و به مقامات این وزارتخانه برای سفر به آمریکا روادید داده نمی شود .

در تاریخ ۱۰/۳/۹۲ هشت شرکت پتروشیمی ایرانی تحت تحریم های آمریکا قرار گرفتند . این نخستین بار بود که واشنگتن صنعت پتروشیمی ایران را تحریم می کند و منبع گسترده ای از درآمدهای خارجی ایران پس از نفت را هدف قرار داده است .

۳-۳. تحریم شرکت های طرف قرارداد با ایران

دولت آمریکا در سال ۱۹۹۶ قانونی با عنوان داماتو به تصویب رساند که براساس آن شرکت هایی که در یک بیش از چهل میلیون دلار در ایران سرمایه گذاری کنند از داد و ستد با دولت آمریکا محروم خواهند شد .                                                         دولت آمریکا در راستای تحریم های ایران ، قانونی را تصویب نمود که براساس آن ، دارائی های  تمام  شرکت های طرف قرار داد با ایران را بلوکه خواهد نمود . در پی اعمال این قانون ، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد هیلاری کلینتون وزیر خارجه  این کشور شرکت دولتی <<ژوهای ژنرونگ >> چین ، شرکت نفتی << کوئو>> در سنگاپور و شرکت نفتی فال کرده است بر اساس تحریمهای اعمال شده هر سه شرکت از دریافت مجوز های صادرات به آمریکا ، خدمات بانکی و پرداخت وام های بیش از ۱۰میلیون دلاری موسسه های مالی آمریکایی محروم خواهند شد.

۳-۴. تحریم  نفت و گاز ایران

از جمله تاثیر گذارترین تحریم ها علیه ایران می توان به تحریم صادرات نفت ایران و بانک مرکزی ایران اشاره کرد به موجب آن اقتصاد تک محصولی ایران (نفت) و نقش بانک مرکزی در وصول در آمد حاصل از فروش نفت به کشورهای جهان قرار گرفته است . با توجه به تحریم هر دو بخش فوق الذ کر ،  اقصاد ایران دچار مشکل جدی شده است .

  1. جنایات امینتی – نظامی

استفاده از زور و قدرت نظامی ، اقدام دیگر آمریکا برای ضربه زدن به ایران و سرنگون کردن جمهوری اسلامی است و از لحظه طلوع انقلاب اسلامی تاکنون ادامه یافته است . به همین مناسبت در اینجا به سیاهه ای از این اقدامات پیدا و پنهان آمریکا علیه ایران اسلامی اشاره می شود :

۴-۱ .کودتای ۲۸ مرداد

در ۱۹ اگوست ۱۹۵۳ میلادی برابر با ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ هجری شمسی سازمان سیا کودتایی را علیه دولت مصدق به راه می اندازدکه به کودتای ۲۸ مرداد در ایران معروف است . طراح و برنامه ریز این کودتای آمریکایی کسی نبود جز <<کیم روزولت >> ، نوه <<تئودور  روزولت >> که طی سال های ۱۹۰۱ تا ۱۹۰۹ میلادی ریاست جمهوری آمریکا را بر عهده داشت .

 

 

۴-۲ . کودتای نوژه

پس از واقعه تسخیر لانه جاسوسی و تقویت خط مشی ضدامپریالیستی انقلاب ، سیاست دولت آمریکا بر سرنگونی دولت جمهوری اسلامی قرار گرفت . در همین راستا در تاریخ ۱۸ تیر ۱۳۵۹ کوتایی به رهبری آمریکا و توسط عمال  سرسپرده آن شکل گرفت . برنامه ریزی کودتاچیان چنین بود که کودتا از پایگاه هوایی شهید نوژه همدان آغاز شود و با انهدام مراکز مهم قدرت همچون بیت امام(ره) پادگان های اصلی سپاه و ساختمان رادیو تلویزیون توسط هواپیماهای جنگی آغاز شده و در ادامه نیروی زمینی که برخی از واحدهای زرهی ارتش را نیز به همراه داشتند وارد عمل شوند این کودتا پس از کشف و سرکوبی ، به <<کودتای نوژه>> شهرت یافت .

۴-۳ . حمله نظامی به طبس

حمله به طبس در اردیبهشت ۱۳۵۹ اتفاق افتاد . در این عملیات هواپیماها و بالگردهای آمریکایی برای آزادی ۵۳ گروگان در تهران وارد فضای پروازی ایران شدند و سپس در منطقه ای دور افتاده در صحرای طبس بدون متوجه شدن نیروهای نظامی ایرانی فرود آمدند . اما وقوع طوفان شن در آن شب موجب برخورد هواپیماها و بالگردها شد و ۸تن از نظامیان آمریکایی در این حادثه کشته شده واین تجاوز نیز در نهایت باشکست موجه شد.

۴-۴. ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران

پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران ایر از بندرعباس به مقصد دبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۸ در حرکت بود که با شلیک مستقیم موشک هدایت شونده از ناو << یواس اس وینسنس >> متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک بودند، جان باختند .

۵-۴. کمک به عراق در جنگ تحمیلی علیه ایران

کمک های آمریکا به عراق در طول جنگ تحمیلی از جمله اموری است که  برهیچ آزاد اندیشی پوشیده نیست . این کمک ها از سال ۱۹۸۰میلادی شروع شد و از اطلاعات محرمانه از درون مرزهای ایران تا کمک های مستقیم تسلیحاتی و فروش تکنولوژی های پیشرفته نظامی را شامل می شود . وزارت دفاع آمریکا اطلاعات و مشخصات دیپلمات های ایرانی و برنامه های تدوین شده برای حمله به ایران ، با ذکر نقاط حساس برای بمباران نقاط مختلف ایران را به طور دائم در اختیار دولت عراق قرار می داد.

نوامبر۱۹۸۳ آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که << دولت آمریکا هر آنچه لازم ، و از نظر قانون موجه است را انجام می دهد تا عراق در جنگ با ایران مغلوب نشود در مقاطعی حتی با وجود اطلاع آمریکا از قصد عراق برای استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه نیرو های ایرانی ، اطلاعات ماهواره ای و تسلیحاتی به عراق قطع نشد.

خبر گزاری آمریکایی یونایتدپرس  پس از دستگیری صدام در گزارشی نوشت << این حقیقت نیز اکنون آشکار شده است  که برنانه های شیمیایی و میکروبی صدام در دهه ۸۰ میلادی بدون حمایت آمریکا ممکن نبوده است >> در این گزارش <<پیتر گالبری >> ، یکی از کارمندان وقت کمیته روابط خارجی سنا می گوید که << حقیقت این است که هرگاه عراق قوانین بین المللی را نقض می کرد و از سلاح های کشتار جمعی استفاده می کرد بیش از پیش کمک ها و حمایت های مالی و سیاسی از آمریکا دریافت می کرد>> وی  می افزاید : << قطعا” ما بر رفتار صدام تاثیر داشتیم زیرا او را به این باور رسانده بودیم که بسیار مهم است که به علت قتل هایی که داخل کشور خود انجام می دهد، تحت تعقیب قرار نگیرد

روزنامه البیان مدعی شد تنها در یک مورد ، رژیم عراق ۴۰ ملیلیارد دلار از آمریکا وام بلاعوض در یافت کرده است . در نهایت و در آخرین سال جنگ ، نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس عملا” به نفع عراق وارد جنگ شد . این کمک ها تنها گوشه ای از اقدامات خصمانه آمریکا علیه ایران اسلامی است .

۶-۴ . ایجاد فتنه و اغتشاش درایران

استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا با اقدامات خرابکارانه خویش بارها سعی در سرنگونی حکومت مشروع  و قانونی ایران نموده است . ایجاد فتنه ، اغتشاش و آشوب – که در قالب انقلاب های رنگی سابقه چندین و چند ساله در کشور های مختلف دارد- از جمله اقدامات  آمریکا در چند دهه انقلاب در ایران است . از بارزترین این فتنه ها می توان به اغتشاشات ۱۳۷۸ و کوی دانشگاه و نیز فتنه ۱۳۸۸ اشاره نمود . تجربه نشان داده ، آشوب ها که با بهانه های واهی توسط عوامل خود فروخته و خائن کلید خورده و به  وسیله افراد فریب خورده ادامه پیدا می کند ، همواره به سرکردگی استکبار و از آن سوی مرز ها رهبری و خط دهی می شوند . در وقایع رخ داده در ایران نیز ردپای استکبار جهانی خصوصا” آمریکای جنایتکار را به عیان می توان مشاده کرد . چنان که کمک های مادی ، اطلاعاتی و حمایت های  پیدا و پنهان آمریکا در فتنه ۸۸ بر اساس اسناد و اعترافات مقامات آمریکایی بر هیچ  کس پوشیده نیست . << کنت تیمرمن >> از عناصر تندروی فعال در حوزه براندازی و رئیس << بنیاد دفاع از دموکراسی در ایران >> دربخش فارسی شبکه یو او ای ، از دستور مستقیم وزارت خارجه آمریکا برای حمایت از میر حسین موسوی خبر می دهد . << هیلاری کلینتون >> وزیر سابق امور خارجه آمریکا در سال ۸۸ طی سخنرانی خود در شواری روابط خارجی آمریکا اغتشاشگران را افرادی دموکرات خواند .  خبر گزاری رویترز در گزارشی سخنان هیلاری کلینتون را چنین انعکاس داد : << آمریکا در تلاش است تا به طریقی که فعالیت نیروهای دموکراتیک در ایران تضعیف نشود و همچنین این نیرو ها به خطر نیفتند ، از آنها حمایت کند…..فکر نمی کنم هیچ تردیدی وجود داشته باشد که ایران در حال تغییر شکل از نظامی دیکتاتوری و با ظاهر مذهبی – ایدئولوژیکی است …… من فکر نمی کنم جمهوری اسلامی ایران آن چیزی باشد که انقلاب ایران قرار بود برای مردم ایران به ارمغان آمورده ….. من می دانم که فعالیت های بسیاری در داخل ایران در انجام است که ما شدیدا سعی در حمایت آنها داریم در عین حال ، ما قصد نداریم مردمانی را که در این زمینه فعالیت می کنند به خطر اندازیم یا فعالیعت های آنان را تضعیف کنیم . و این بار آمریکا به جای اینکه تنها بنشیند و از تلاش های داخل ایران حمایت کند ، قصد دارد اقداماتی را صورت دهد .>> روزنامه آمریکایی << وال استریت ژورنال >> ، در گزارش می نویسد: برخی مقامات عالی رتبه آمریکایی اعلام کردند که دولت << باراک اوباما >> رئیس جمهور آمریکا به طور فزاینده ای در حال زیر سوال بردن ثبات طولانی مدت دولت تهران است و تلاش می کند تا راههایی برای حمایت از << جنبش سبز >> مخالفان ایران بیابد . آمریکابه دنبال راه های است تا به مخالفان ایران کمک کند… کاخ سفید تحریم های اقتصادی جدیدی را با هدف فشاربر نهادهای ایرانی و افرادی که در سرکوب نیروهای مخالف ایران شرکت داشتند ، تهیه می کند .

اقدامات خصمانه آمریکا به همین جا ختم نشد به طوری که مقامات آمریکایی در اظهاراتی مداخله جویانه در مورد انتخابات ۹۲ موضع گیری کردند . << وندی شرمن >> معاون وزیر خارجه آمریکا با انتقاد از رد صلاحیت هاشمی و مشایی چنین گفت که آمریکا انتخاب ایران را آزاد و عادلانه نمی داند . جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نیز با حمله به شورای نگهبان همین سخنان را تکرار نمود .

. ۷-۴ بمب گذاری و کشتار مردم بی گناه

بمب گذاری ، گسترش ناامنی و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم از جمله اقدامات آمریکا برای انتقام از مردم مقاوم و استکبار ستیز ایران است . این اقدامات عمدتا” توسط افرادی دیده اند . این افراد که غالبا” که گرایش های سلفی و وهابی دارند همواره مورد حمایت های مالی ، تسلیحاتی و اطلاعاتی دشمنان ایران قرار گرفته اند که بارزترین نمونه آن در سال های اخیر گروهک تروریستی جندالله به سرکردگی عبدالمالک ریگی است .

روزنامه آمریکایی << کریستین ساینس مانیتور >> از ملاقات یک ژنرال آمریکایی در سال ۲۰۰۴ با عبدالمالک ریگی خبر داد. از سوی دیگر روزنامه انگلیسی <<گاردین >> نیز فاش کرد <<آمریکا در سال ۲۰۰۷، مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار به عبدالمالک ریگی کمک مالی کرده است .>> شبکه خبری <<ای بی سی >> در آوریل سال ۲۰۰۷ گزارش داد که جندالله (گروهک تروریستی  ریگی) به طور مخفیانه از سال ۲۰۰۵ به بعد از سوی <<سیا>> مورد تشویق و حمایت قرار گرفته و مشورت های لازم به این گروه داده می شده است .

*انفجار در اهواز: در جریان دستگیری عوامل بمب گذاری های سال ۱۳۸۴ در اهواز ، روشن شد که از مجموع ۴۶ دستگیر شده ، ۴۴ نفر دارای عقاید وهابیت هستند . براساس اطلاعات موثق ، این عده از سوی اسرائیل ، آمریکا و انگلیس حمایت می شدند واز عوامل وهابیت در ایران بودند .

*عملیات تروریستی تاسوکی : در این عملیات گروه تروریستی عبدالمالک ریگی با لباس ماموران انتظامی ، در منطقه تاسوکی – جاده زابل زاهدان – ایستگاه ایست و بازرسی ایجاد کردند و با متوقف ساختن خودروهای مسئولان محلی و مردم عادی ، سرنشینان آنها را پیاده و شماری را در همان منطقه به صورت دست بسته ، به گلوله بستند . در طی این عملیات ۲۲ نفر از هموطنان به شهادت رسیدند که برخی از آنان دانش آموزان ۱۳و ۱۴ ساله بودند . و همچنین تعداد ۷ نفر نیز به عنوان گروگان ربوده شدند .

*جمع آوری اطلاعات از ایران برای سرویس های بیگانه توسط گروهک جندالله .

* عملیات دارزین توسط گروهک جندالله ، در طی آن۱۵۰۰  کیلوگرم تریاک از طریق پاکستان وارد شهرستان بم شده و به هنگام بازگشت در مسیر دارزین کرمان ۱۲ نفر کشته شدند .

۴-۸. ترور دانشمندان ایرانی

استیصال و سردرگمی اسکبار جهانی در برابر ملت ایران ، همواره آمریکا را وادار براستفاده از ابزار قتل و ترور نموده است . گزینه ای که در طول سه دهه انقلاب به صورت مستقیم و غیر مستقیم مکررا” مورد استفاده آمریکا و ایادی آن قرار گرفته است . ترور شخصیت های انقلابی ، علمی  و دینی و افرادی که به نوعی پشتوانه های انقلاب محسوب می شدند ضربه های مهلکی بود که از آمریکا بر پیکرده انقلاب وارد شد . فجایه ای که الی الابد جبران ناپذیر است .

مزدوران استکبار جهانی با حمایت آمریکا در اقدامات اخیر خویش دست به ترور دانشمندان هسته ای ایران زدند . اقدام به ترور << دکتر مسعود علی محمدی >> ، << دکتر مجید شهریاری >> استاد دانشگاه شهید بهشتی و در نهایت << مصطفی احمدی روشن >> معاون بازرگانی سایت هسته ای نطنز از جمله جنایاتی است که در این راستا صورت گرفته است . ترور دانشمندان هسته ای ایران موجب شد که << ریک سنتروم >> یکی از نامزدهای ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه آمریکا از این اقدام اظهار خوشحالی و رضایت نماید .

 

۴-۸. آخرین اقدامات جنایت آمریکا :

دشمنی آشکار و علنی با ملت ایران مبنی بر عدم ورود ایرانیان به کشور آمریکا با دستور صریح رئیس جمهوری آمریکا دونا لد ترامپ

 

تهیه و تنظیم: احمد غلامی

 

برداشت آزاد از کتاب مبانی دین استکبار ستیزی واصول مواجهه با نظام سلطه و استکبار جهانی)) ))