پیشنهاد ایران برای برگزاری مسابقه در برج میلاد، میادین سرخ مسکو و تایمز نیویورک

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، در بخشی از طرح ارسالی ایران به نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی در زمینه طرح همبستگی جهانی برای کشتی به شرح زیر است: از جمله کارهای سخت و فشرده برخی کشورها در سال ۲۰۱۳ میلادی برای حفظ کشتی در المپیک، برگزاری مسابقات سه […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، در بخشی از طرح ارسالی ایران به نناد لالوویچ، رئیس اتحادیه جهانی کشتی در زمینه طرح همبستگی جهانی برای کشتی به شرح زیر است:

از جمله کارهای سخت و فشرده برخی کشورها در سال ۲۰۱۳ میلادی برای حفظ کشتی در المپیک، برگزاری مسابقات سه جانبه بین تیم‌های ایران، روسیه و آمریکا در ایستگاه تاریخی راه آهن نیویورک با حمایت همه جانبه خانواده کشتی جهان به منظور جلب توجه عمومی به ورزش ما (کشتی) بود. برگزاری این مسابقات نمادین تاثیر زیادی در حفظ کشتی داشت. امروز ورزش ما به چنین برنامه‌های نمادین در برنامه‌های سالیانه خود نیاز دارد. در این راستا فدراسیون کشتی ایران پیشنهاد برگزاری مسابقاتی با عنوان همبستگی جهانی برای کشتی را ارائه می‌دهد.

این رقابت در کشتی آزاد ما بین تیم‌های ایران، روسیه و آمریکا، در کشتی فرنگی بین تیم‌های ایران، روسیه و ترکیه و در کشتی زنان بین تیم‌های ژاپن، آمریکا و روسیه برگزار می‌شود.

این مسابقات در هر کشور در یکی از مکان‌های ملی و  اصلی آن کشور، همچون برج میلاد تهران، میدان سرخ مسکو، میدان تایمز نیویورک و یکی از میادین اصلی کشورهای ترکیه و ژاپن انجام خواهد شد. این رقابت‌ها تلاش‌های خانواده کشتی برای عمومی کردن این رشته تاریخی و حفظ همیشگی آن در المپیک را نشان می‌دهد.

این مسابقات در هشت وزن و با دو کیلوگرم ارفاق به صورت تیم به تیم برگزار خواهد شد. فدراسیون کشتی ایران با توجه به برگزاری مسابقات قهرمانی قاره‌ای در ماه می سال آینده میلادی(۲۰۱۷) پیشنهاد می‌‌دهد این مسابقات در ماه می تا اواسط ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ میلادی در کشتی آزاد و زنان در آمریکا، کشتی فرنگی در ترکیه، کشتی زنان در ژاپن و سپس آزاد و فرنگی در روسیه و ایران برگزار شود و این مسابقات در هر کشور در طی یک روز برگزار می‌شود.

در پایان این پیشنهاد  آمده است از آنجا که این رویداد جهانی و نمادین است، شایسته است اتحادیه جهانی کشتی محوریت هماهنگی انجام این رقابت‌ها را برعهده  گیرد.

انتهای پیام/