پیام روز قدس محو اسرائیل از منطقه است

امام جمعه موقت هرمز: روز قدس روز فریاد جوانان غیور امت اسلام بر ضد استکبار و غاصبان سرزمین اسلامی است، پیام روز قدس محو اسرائیل از منطقه و حفظ اتحاد مسلمانان برای نابودی این غده سرطانی است. حجت الاسلام غلامرضا حاجبی در خطبه اول نماز جمعه هرمز ضمن توصیه خود و نماز گزاران به رعایت […]

امام جمعه موقت هرمز: روز قدس روز فریاد جوانان غیور امت اسلام بر ضد استکبار و غاصبان سرزمین اسلامی است، پیام روز قدس محو اسرائیل از منطقه و حفظ اتحاد مسلمانان برای نابودی این غده سرطانی است.

حجت الاسلام غلامرضا حاجبی در خطبه اول نماز جمعه هرمز ضمن توصیه خود و نماز گزاران به رعایت تقوای الهی به بحث سبک زندگی اسلام یو اهمیت افزایش جمعیت پرداخت که در قسمتی از آن گفت :جمعیت تاثیر مهمی در اقتدار هر کشوری دارد و در عرصه تولید، اقتصاد و سیاست نقش جمعیت بسیار تاثیرگذار و تعیین کننده است.

وی افزود: اگر عامل جمعیت مدیریت صحیح نشود چه بسا موجب خسارات جبران‌ناپذیر شود.

حاجبی، رفع موانع ازدواج، کاهش سن ازدواج و حمایت از زوج‌های جوان را از بندهای ابلاغی سیاست‌های کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: اختصاص تسهیلات مناسب برای مادران در دوران باردهی و شیردهی و ترویج و نهادینه سازی سبک زندگی اسلامی ایرانی و مقابله با سبک زندگی غربی را از دیگر سیاست‌های کلی جمعیت ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری دانست.

خطیب جمعه هرمز با اشاره به اهمیت شب های قدر افزود: شب های قدر فرصتی برای تربیت روح و گذشتن از جسم است.

وی با تسلیت ایام ضربت خوردن و شهادت امیرمؤمنان (ع)افزود: حضرت علی (ع) بهترین نماد تقوا و اخلاق اسلامی است و باید اخلاق علوی در جامعه بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد تا همه مردم به سعادت دنیوی و اخروی برسند.

حاجبی بیان داشت : حضرت علی (ع) شخصیتی به وسعت اسماء الحسنی خدای دارد یعنی بین خدا و علی (ع) حجابی وجود ندارد و وحدانیت حق تعالی را با تمام وجود یافته است.

امام جمعه موقت هرمز با اشاره به محکوم کردن جنایات اسرائیل و حمله به نوار غزه گفت: در راهپیمایی روز قدس امسال مردم مسلمان جهان پاسخ محکمی به صهیونیست ها خواهند داد.

حجت الاسلام و المسلمین حاجبی گفت: از چهار سال گذشته صهیونیستها و آمریکاییها طراحی پیچیده ای با هدف نابودی مقاومت و به هم زدن نقشه خاورمیانه و دستیابی به نفت و گاز منطقه داشته اند اما باید بدانند که محکوم به شکست هستند.

وی افزود : طی دو هفته گذشته سرزمین غزه به بهانه ربوده شدن و کشته شدن سه شهرک نشین صهیونیست زیر گلوله و بمباران های بی وقفه نظامیان رژیم صهیونیستی قرار گرفته است و از آن زمان تا کنون جای جای باریکه غزه آماج حملات هولناک است و زنان و کودکان در زیر خروار خاک دفن می شوند.

خطیب موقت جمعه هرمز اظهار داشت : مدعیان حقوق بشر امرو کجا هستند که مردم مظلوم فلسطین و غزه را که مظلومانه قربانی می شوند را ببینند.

وی درادامه با اشاره به گروهک‌ تروریستی داعش و جریان تکفیری در منطقه گفت: دشمن، داعش و گروهک‌های بی‌دین و بی‌عقل به عنوان شاخ‌هایی برای سرگرم کردن امت اسلامی به راه انداخته تا اسرائیل جنایات خود را پیش ببرد و هر غلطی که می‌خواهد انجام دهد.

امام جمعه موقت هرمز در ادامه گفت: هیات ایرانی مذاکره‌کننده راهش را ادامه می‌دهد و ان شالله موفق باشد چون رهبری آنها را تایید کرده و آنها فرزندان انقلاب هستند و ما برای توفیقشان دعا می‌کنیم.
وی افزود: رهبری از روزهای اول فرمودند که خوشبین نیستم یعنی طرف مقابل ما آمریکا است و مشخص است ما دنبال چه هستیم آمریکا دنبال چه.

امام جمعه موقت هرمزبا اشاره به در پیش بودن روز جهانی قدس اظهار داشت: روز قدس امسال بااهمیت‌تر از سال‌های گذشته است و مردم باید با حضور گسترده از اسلام و مظلومان جهان اسلام دفاع کنند.
وی گفت : هر مسلمانی در هر کجا که هست، باید احساس وظیفه کند و در مقابل این حرکت رژیم صهیونیستی ایستادگی کند.

حجت السلام حاجبی گفت: امروزه، در دنیا و بویژه برای مسلمانان جا افتاده است که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را برای محکومیت رژیم صهیونیستی اختصاص دهند و حامی مردم فلسطین باشند.

خطیب جمعه هرمز تصریح کرد: حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس، وظیفه شرعی و الهی است و هر کسی باید به میزان توان خود در این راهپیمایی شرکت کند تا بتواند خشم و انزجار خود را از دشمنان اسلام به نمایش بگذارد.

وی گفت: امروز پژواک روز قدس در جهان بویژه در کشورهای اسلامی طنین انداز شده و مسیر مبارزه بی امان مردم فلسطین را شتابنده و توفنده کرده است.

این کارشناس مذهبی بیان داشت: روز جهانی قدس روز اتحاد و انسجام ملی مسلمانان در برابر رژیم غاصب صهیونیست به عنوان منفورترین رژیم در دنیا است.

وی با تأکید بر حضور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس گفت : روز قدس روز فریاد جوانان غیور امت اسلام بر ضد استکبار و غاصبان سرزمین اسلامی است، پیام روز قدس محو اسرائیل از منطقه و حفظ اتحاد مسلمانان برای نابودی این غده سرطانی است .

منبع : هرمزنا