پیام تسلیت علمای اهل سنت هرمزگان در پی شهادت شهید محسن فخری زاده

جمعی از علمای اهل سنت استان هرمزگان ترور دانشمند هسته ای و دفاعی کشور شهید محسن فخری زاده را تسلیت و این اقدام شوم را محکوم کردند. سید عبدالباعث قتالی؛ امام جمعه اهل سنت و جماعت بندرعباس ضمن محکومیت ترور شهید فخری زاده، دانشمند هسته‌ای ایران در پیام خود گفته است:ترور دانشمند هسته‌ای، اقدامی فتنه […]

جمعی از علمای اهل سنت استان هرمزگان ترور دانشمند هسته ای و دفاعی کشور شهید محسن فخری زاده را تسلیت و این اقدام شوم را محکوم کردند.
سید عبدالباعث قتالی؛ امام جمعه اهل سنت و جماعت بندرعباس ضمن محکومیت ترور شهید فخری زاده، دانشمند هسته‌ای ایران در پیام خود گفته است:ترور دانشمند هسته‌ای، اقدامی فتنه انگیز علیه ملت شریف ایران است و قطعاً در پشت این حادثه دست‌های آشکار و پنهان دشمن نهفته است.جا دارد این واقعه دردناک را به ملت شریف ایران تسلیت گفته و اعلام نمایم که توطئه‌ها علیه کشور، هیچ دستاوردی برای دشمنان نخواهد داشت و سبب اتحاد ملت در برابر هر گونه دشمن بیگانه خواهد شد.
شیخ عبدالرحیم خطیبی مسئول شوراى روحانیت اهل سنت شهرستان قشم نیز با اشاره به خیال خام مزدوران، اظهار داشت: دست خبیث استکبار جهانى به سرکردگى آمریکا و رژیم صهیونیستى، از آستین پلید مزدورانى جیره خوار و کوردلانى ذلیل و خوار بیرون آمد.ترور ناجوانمردانه، دانشمند هسته‌اى و دفاعى این مرز و بوم نشانه ایستادگی ملت ایران در برابر مطامع و زیاده‌خواهی‌های دشمنان است که توانسته به بار نشسته و اقتدار کشورمان را به دنبال داشته باشد.شهادت دانشمند سرافراز محسن فخرى زاده، برگ زرینى از دفتر افتخارات این مرز و بوم و گواه روشنی بر عزتمندى این ملت سرافراز در مواجهه خستگى ناپذیر با توطئه‌هاى بى شمار و جنایت‌هاى بى حد و مرز دشمنانى است که روز به روز در باتلاق وقاحت‌هاى خود غوطه‌ور تر مى‌شوند.جامعه روحانیت اهل سنت قشم همدل و همراه با عموم ملت ایران و مردم جزیره قشم، این جنایت را محکوم می‌کند.
شیخ محمد سعید خطیبی مدیر مدرسه علوم دینی طولا در پیام شهادت دکتر فخری زاده بیان داشته:آنان که کاسبان تاریکی اند، تابیدن نور دانش را در جامعه نافی مصالح ددمنشانه و استثمارگرانه خود دانسته و نمی خواهند جوامع اسلامی با پیشرفت های علمی و فنی طلایه دار جهان گردند و لذا بجای هماوردی با دانش دانشمندان پیشگام، رذیلانه اقدام به حذف فیزیکی آنان نموده و به زعم فاسد خود می خواهند مشعل علم و دانش را در این جوامع خاموش کنند. این بار هم یکی از دانشمندان بنام ایران دکتر محسن فخری زاده، پیشگام و افتخار آفرین در عرصه ی صنایع راهبردی و جامعه ی علمی کشور هدف ترور وحشیانه کاسبان تاریکی و ایادی آنان قرار گرفت. ما این حرکت ددمنشانه و شنیع را محکوم کرده و به جامعه ی ایران تسلیت عرض می کنیم. از خداوند منان بصیرتی را خواهانیم که غاصب قبله ی اول و جنایتکار سرزمین مقدس قدس را رفیق شفیق نپنداریم.
در پیام شیخ محمد صدیق بهجت امام جمعه اهل سنت بندر لنگه پیامی نیز بیان شده : ترور ناجوانمردانه استاد و دانشمند فرزانه جناب آقای دکتر محسن فخری زاده را به حضور جامعه علمی، تحقیقاتی و نوآوری عرصه فناوری و به خصوص به خانواده محترم و شکیبای ایشان و ملت شریف ایران تبریک و تسلیت می گوییم.بدین وسیله این اقدام بزدلانه و نابخردانه را به شدت محکوم می کنیم و از مسوولان تقاضا داریم اجازه ندهند خون این شهید والامقام پایمال شود. انتظار می رود جوانان رشید و دانشمند، راه این دانشمند ارزشمند را ادامه دهند تا از خون پاک این شهید، دانشمندان فراوانی پا به عرصه جهان دانش بگذارند و مسیر ایشان را تا پایان ادامه دهند.
شیخ عبدالسلام ملازاده خطیب جمعه روستای دوربنی قشم به مناسبت شهادت دانشمند هسته ای شهید محسن فخری زاده پیام تسلیت خود را چنین نگاشته است: بسم الله الرحمن الرحیم، من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلاشهادت مظلومانه دانشمند و پاسدار رشید “دکتر محسن فخری زاده” رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع، از دانشمندان پرافتخار در عرصه صنایع راهبردی کشور و اساتید نامدار دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام و جامعه علمی ایران در جنایت تروریستی طراحی شده توسط رژیم غاصب صهیونیستی و دشمنان اسلام را به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی (حفظه الله تعالی)، خانواده مکرم آن شهید، ملت شریف و مجاهد ایران، همکاران بزرگوار وی تبریک و تسلیت عرض می نمایم. بدون تردید مجاهدت ها و تلاش های وسیع و غرور انگیز آن شهید ارجمند در حوزه صنعت دفاعی و دیگر حوزه‌های راهبردی کشور در حافظه تاریخی مسلمانان جهان و هم میهنان عزیز ماندگار باقی خواهد ماند. دشمنان کوردل ملت ایران به ویژه طراحان، عاملان و حامیان این جنایت نیز بدانند اینگونه جنایات در عزم و اراده نیروهای مخلص برای ادامه مسیر ترقی انقلاب و علم و فن آوری و اقتدار خللی ایجاد نخواهد کرد. و سیعلم الذین ظلموا أی منقلب ینقلبون، و آنان که ظلم و ستم کردند به زودی خواهند دانست که به چه کیفرگاهی باز می گردند.
شیخ محمد عقیل شیهک زهی امام جمعه اهل سنت جاسک نیز طی پیامی با محکومیت ترور شهید محسن فخری‌زاده بیان داشته است : خبر ترور ناجوانمردانه و ظالمانه‌ی شهید محسن فخری‌زاده، یکی از برجسته ترین دانشمندان هسته‌ای کشورمان باعث تأسف و تألم گردید. جامعه اهل سنت شهرستان جاسک این جنایت آشکار را به شدت محکوم می‌کنند و از خداوند متعال، علو درجات آن شهید فرزانه و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل خواهانیم.
مولوی عیسی قلی زاده امام جمعه روستای گوان جاسک نیز طی پیامی اظهار داشته :خبر ترور ناجوانمردانه و کوردلانه شهید محسن فخری‌زاده، یکی از مدیران متعهد و متخصص هسته‌ای و دفاعی کشورمان باعث تأسف و تألم گردید.این جنایت کوردلانه را به شدت محکوم می‌کنم و از خداوند متعال، علو درجات آن شهید فرزانه و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل خواهانم.
شیخ عبدالعزیز افراز امام جمعه اهل سنت سیریک نیز به همین مناسبت پیامی منتشر نموده که در آن آمده است :بی تردید ترور دانشمندان ایرانی ، نمادی آشکار از شکست و زبونی دشمنان قشم خورده انقلاب اسلامی در برابر پیشرفت های علمی ، سیاسی ، دفاعی و … است که آنان را به انتقام جویی از ملت مقاوم ایران اسلامی با این نوع از جنایات های کثیف وادار کرده است. دشمنان کوردل بدانند که با شهادت فخری زاده ها ، هیچ خللی در اراده پولادین ملت بزرگ ایران در مسیر توسعه و پیشرفت ایجاد نخواهد شد و البته انتقامی سخت در انتظار آنان خواهد بود.اینجانب به نمایندگی از ائمه جمعه و جماعات شهررستان سیریک ، مضن محکوم کردن این اقدام بزدلانه ایادی استکبار و صهیونیزم ، شهادت این دانشمند صنعت دفاعی را به محضر ملت شریف ایران به ویژه خانواده محترم آن شهید والا مقام تسلیت عرض نموده و برای بازماندگان از درگاه الله تعالی صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت دارم.
پیام مدرسه علوم دینی سلطان العلماء بندرلنگه در پی شهادت دانشمند هسته ای :ترور ناجوانمردانه دانشمند فرزانه شهید فرخی زاده که توسط موساد و همدستان داخلی وخارجی آن صورت گرفت نشانه بارز خشم استکبار از پیشرفتهای علمی کشورعزیزمان می باشد.ضمن محکوم نمودن این اقدام وحشیانه و عرض تسلیت به رهبرفرزانه انقلاب و نیروهای مسلح کشور و ملت شهید پرور ایران و خانواده معزز این فقید از دست رفته،امیدواریم هرچه زودتر عوامل این حادثه ناجوانمردانه به سزای عملشان برسند.
شیخ ابراهیم ابراهیمی ، شیخ شافعی تشیخ ، شیخ احمد امین صالحی ، شیخ اسحاق بدری، شیخ علی صالحی از علمای اهل سنت جزیره قشم نیز با ابراز تاسف از شهادت ناجوانمردانه شهید محسن فخری زاده دانشمند هسته ای و دفاعی کشور مجازات عاملین این واقعه را خواستار شدند و ادامه راه علمی این شهید بزرگوار را عامل پیشرفت و اقتدار کشور دانستند.