پلیس لس‌آنجلس در حالت آماده‌باش/هشدار پلیس برای سرکوب تظاهرات مردم

تظاهرات مردم آمریکا علیه سیستم قضایی نژادپرستانه این کشور و تبرئه قاتل نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی در شرایطی ادامه دارد که پلیس لس‌آنجلس در وضعیت آماده‌باش به سر می‌برد و هشدار داده است هرگونه تظاهرات را سرکوب می‌کند. درحالیکه مردم آمریکا در اعتراض به تبرئه «جورج زیمرمن» قاتل «تریون مارتین» نوجوان سیاه پوست آمریکایی در شهرهای […]

تظاهرات مردم آمریکا علیه سیستم قضایی نژادپرستانه این کشور و تبرئه قاتل نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی در شرایطی ادامه دارد که پلیس لس‌آنجلس در وضعیت آماده‌باش به سر می‌برد و هشدار داده است هرگونه تظاهرات را سرکوب می‌کند.

درحالیکه مردم آمریکا در اعتراض به تبرئه «جورج زیمرمن» قاتل «تریون مارتین» نوجوان سیاه پوست آمریکایی در شهرهای مختلف این کشور تظاهرات کرده‌اند، رسانه‌های خبری آمریکا از وضعیت آماده باش پلیس شهر لس آنجلس واقع در جنوب ایالت «کالیفرنیا» و هشدار پلیس برای مقابله با گسترش تظاهرات خبر می دهند.

رسانه های خبری به نقل از «چارلی بک» رئیس پلیس لس آنجلس نوشته‌اند که بعد از سه شب تظاهرات در اعتراض به تبرئه زیمرمن، پلیس لس آنجلس و مقامات این شهر متعهد شده اند که هرگونه تظاهرات بیشتر را سرکوب کنند.

روز دوشنبه هفته جاری بود که معترضان به تبرئه زیمرمن، در خیابان‌های لس آنجلس تظاهرات و جریان ترافیک را مسدود کردند و شیشه ها را شکستند. علاوه بر این، در سومین شب تظاهرات مردم کالیفرنیا به تبرئه زیمرمن از تیراندازی مرگبار به سوی یک نوجوان سیاه پوست آمریکایی، یک بزرگراه اصلی در منطقه خلیج سان فرانسیسکو مسدود شد.

شب دوشنبه هفته جاری نیز صدها معترض آمریکایی به صورت مسالمت آمیز در پارکی در جنوب غرب شهر لس آنجلس تجمع کردند و شعار دادند.

ساعت حدود ۱۰ بعد از ظهر روز گذشته بود که پلیس لس آنجلس تظاهرات مردم را غیر قانونی اعلام کرد و بر این اساس بسیاری از معترضان متفرق شدند.

پلیس لس آنجلس علیه معترضان از گلوله های پلاستیکی استفاده کرده و از بازداشت ۱۳ معترض خبر داده است. معترضان در لس آنجلس پرچم آمریکا را به آتش کشیدند.

علاوه بر لس آنجلس، شهرهای دیگر آمریکا نیز صحنه اعتراضات مردمی به تبرئه زیمرمن بوده است.

پلیس آمریکا در اوکلند از گاز اشک آور برای متفرق کردن معترضان استفاده کرده و با آنها درگیر شده است.

معترضان آمریکایی، تبرئه زیمرمن از قتل مارتین را حاصل تبعیض های نژاد پرستانه سیستم قضایی آمریکا می دانند.

مارتین نوجوان سیاه پوست ۱۷ ساله ای بود که در سال ۲۰۱۲ میلادی توسط زیمرمن به ضرب گلوله کشته شد؛ زیمرمن مدعی بود که مارتین را در دفاع از خود کشته و این در حالیست که مارتین هنگام قتل، هیچ سلاحی با خود نداشته است.

علاوه بر لس آنجلس، واشنگتن، نیویورک، کالیفرنیا، اوکلند و میامی نیز صحنه اعتراضات مردم آمریکا به تبرئه قاتل این نوجوان سیاه پوست بوده اند.

وزارت دادگستری آمریکا در واکنش به گستره تظاهرات، با صدور بیانیه ای از تصمیم خود برای بازنگری در حکم صادر شده برای زیمرمن خبر داد.