پسر شاه سعودی ماه پیش وعده انتقال جنگ به داخل ایران داده بود

وزیر خارجه عربستان سعودی، یک روز پیش از حملات تروریستی تهران، تهدید کرده بود که ایران باید به دلیل آنچه دخالت ایران در امور منطقه خواند، مجازات شود. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی، سه‌شنبه (دیروز)، یک روز پیش از حملات تروریستی تهران، در جمع خبرنگاران در پاریس، ایران را […]

وزیر خارجه عربستان سعودی، یک روز پیش از حملات تروریستی تهران، تهدید کرده بود که ایران باید به دلیل آنچه دخالت ایران در امور منطقه خواند، مجازات شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی، سه‌شنبه (دیروز)، یک روز پیش از حملات تروریستی تهران، در جمع خبرنگاران در پاریس، ایران را تهدید کرد.

به اعلام شبکه العربیه، وی با نادیده گرفتن اسناد موجود از حمایت‌های ریاض از داعش و سایر گروه‌های تروریستی (مانند اذعان وزارت خارجه آمریکا در سال ۲۰۰۹ به اینکه عربستان حامی تروریست‌هاست؛ لینک: اینجا) ادعا کرد: ایران حامی نخست تروریسم در جهان است و در امور کشورهای همسایه‌اش نیز دخالت و از گروه‌های افراطی در منطقه حمایت می‌کند. همچنین این کشور، میزبان سران القاعده و سایر سرکرده‌های گروه‌های تروریستی است و سیاست اتخاذی دولت ایران نیز کاملا از نظر ما مردود است.

در حالی که پرشمارترین جمیعت تروریست‌ها در عراق و سوریه ملیت سعودی دارند، الجبیر افزود: رژیم ایران طی ۳۷ سال، به ۱۲ سفارت حمله کرده است و در رتبه نخست تولید بمب‌ها و مواد منفجره‌ای است که تاکنون هزاران کشته به همراه داشته است. ایران بیش از ۹۰ درصد مواد منفجره را تولید و در میان گروه‌های تروریستی توزیع کرده است.

وی در ادامه اتهام‌زنی به ایران گفت: تهران مسئول حوادث جاری در منطقه و پیامدهای آن است. ایران کشوری است که برای ترور دیپلمات‌ها برنامه‌ریزی می‌کند و حقوق بین‌الملل را نادیده می‌گیرد و مفاد آن را نقض می‌کند. ایران باید به حقوق بین‌الملل احترام بگذارد تا به یک دولت عادی تبدیل شود. این کشور باید به دلیل دخالتهایش در امور منطقه و حمایتش از گروه‌های تروریستی و افراطی مجازات شود.

تهدید بن سلمان

«محمد بن سلمان» جانشین ولی‌عهد عربستان سعودی نیز دوازدهم اردیبهشت گذشته طی یک کنفرانس خبری مدعی شده بود که کشورش هدف ایران است و تهران قصد رسیدن به مکه را دارد بنابراین عربستان منتظر نمی‌ماند که جنگ داخل کشورش باشد بلکه آن را به ایران منتقل می‌کند.

بن سلمان گفت: ما می‌دانیم که هدف اصلی رژیم ایرانیم. رسیدن به قبله مسلمانان هدف اصلی رژیم ایران است. ما منتظر نخواهیم شد که جنگ در عربستان در بگیرد بلکه تلاش خواهیم کرد که جنگ نزد خودشان در ایران باشد نه در عربستان. (جزئیات بیشتر)

چهار تروریست صبح امروز در پوشش مراجعه‌کننده در راهروی ورودی مجلس با تیراندازی به سمت نیروهای حفاظت مجلس یکی از آنها را شهید و ۸ نفر دیگر، از جمله محافظ و مراجعه کننده را زخمی کردند.

چند عامل تروریستی دیگر نیز، با ورود به حرم امام خمینی(ره) و اقدام به تیراندازی و چند تن را مجروح کردند. دو عامل مهاجم خود را در محوطه حرم منفجر کردند.