پسر بن لادن در فهرست سیاه تروریسم قرار گرفت

آمریکا حمزه بن لادن، پسر اسامه بن لادن سرکرده سابق گروه تروریستی القاعده را در فهرست سیاه تروریسم قرار داد.   به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری روزنامه القدس العربی، وزارت خارجه آمریکا حمزه بن لادن را به علت تهدید ایالات متحده و شهروندانش در یک پیام صوتی که در ماه جولای سابق […]

آمریکا حمزه بن لادن، پسر اسامه بن لادن سرکرده سابق گروه تروریستی القاعده را در فهرست سیاه تروریسم قرار داد.

 

به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری روزنامه القدس العربی، وزارت خارجه آمریکا حمزه بن لادن را به علت تهدید ایالات متحده و شهروندانش در یک پیام صوتی که در ماه جولای سابق منتشر شد، تروریست بین المللی دانست.

در صورتی که معلوم شود فردی دست به اقدام های تروریستی برده و یا آماده چنین اقدامی است، واشنگتن تحریم های مالی و حقوقی علیه او وضع می کند، در نتیجه تمام دارایی و حساب های احتمال او در آمریکا بلوکه شده و هیچ شهروند این کشور اجازه همکاری با وی را ندارد.

یک دیپلمات آمریکایی در این خصوص گفت، پسر بن لادن در سال ۲۰۱۵ خواهان حمله به مناقع آمریکا، فرانسه و اسرائیل در واشنگتن، پاریس و تل آویو شد و در سال ۲۰۱۶ قبایل عربستان را به اتحاد با القاعده در یمن و جنگ علیه سعودی تشویق کرد.

طبق اعلام سرویس های اطلاعاتی آمریکا، حمزه بن لادن پیش از اینکه پدرش در سال ۲۰۱۱ در عملیات نیروهای آمریکایی کشته شود، در نامه هایی بر عزم خود برای پیوستن به درگیری های القاعده تاکید کرده است.