پرونده گازی ایران و ترکیه مربوط به سال ۹۴ است نه ۹۱

وزیر‌ سابق نفت گفت: به دلیل آنکه آقایان نتوانستند به درستی از حق ملت ایران دفاع کنند دادگاه رای به نفع دولت ترکیه داده و طی این قرارداد باید به صورت رایگان به ترکیه گاز صادر کنیم. به گزارش هرمز به نقل از  تبریز بیدار ، رستم قاسمی وزیر نفت دولت دهم در گفتگو با خبرنگار این پایگاه […]

وزیر‌ سابق نفت گفت: به دلیل آنکه آقایان نتوانستند به درستی از حق ملت ایران دفاع کنند دادگاه رای به نفع دولت ترکیه داده و طی این قرارداد باید به صورت رایگان به ترکیه گاز صادر کنیم.

به گزارش هرمز به نقل از  تبریز بیدار ، رستم قاسمی وزیر نفت دولت دهم در گفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری اظهار داشت: پرونده قرارداد گازی ایران و ترکیه مربوط به قرارداد سال ۹۴ است و نه ۹۱، که در آن دولت ترکیه نسبت به قیمت قرارداد معترض بوده و در همین زمینه به دادگاه های بین المللی شکایت کرده است.

 

وی افزود: به دلیل آنکه آقایان نتوانستند به درستی از حق ملت ایران دفاع کنند دادگاه رای به نفع دولت ترکیه داده و طی این قرارداد باید به صورت رایگان به ترکیه گاز صادر کنیم.

 

قاسمی تصریح کرد: آقایان ادعا می کنند روابطشان با دنیا خوب شده است اما می بینیم که چگونه دو میلیارد دلار در اثر دفاع نکردن صحیح از حق ملت ایران به بیت المال خسارت تحمیل شد.

 

وی در پایان گفت: بهتر است مردم قضاوت کنند که عملکرد اینها چگونه است؟