پرداخت ۳۸۱ میلیارد تومان تسهیلات رفع موانع تولید در هرمزگان

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم جادری عصر چهارشنبه در سی و ششمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان، عنوان کرد: براساس تکلیف و ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت سهم هرمزگان در سال جاری، پرداخت تسهیلات به ۳۰۲ واحدی تولیدی با اعتباری بالغ بر ۴۰۵ میلیارد تومان بود. وی ادامه داد: اما […]

به گزارش خبرنگار مهر، جاسم جادری عصر چهارشنبه در سی و ششمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان، عنوان کرد: براساس تکلیف و ابلاغ وزارت صنعت، معدن و تجارت سهم هرمزگان در سال جاری، پرداخت تسهیلات به ۳۰۲ واحدی تولیدی با اعتباری بالغ بر ۴۰۵ میلیارد تومان بود.

وی ادامه داد: اما براساس دستور بانک مرکزی دیگر محدودیت و سقفی در پرداخت تسهیلات وجود ندارد و در این راستا از ابتدای سال جاری تا کنون با تشکیل جلسات این کارگروه، به ۵۱۵ واحد تولیدی در هرمزگان در مجموع رقمی بالغ بر ۳۸۱ میلیارد تومان تسهیلات رفع موانع تولید پرداخت شده است که رقم پرداختی معادل ۹۰ درصد سهمیه در نظر گرفته شده برای استان است.

استاندار هرمزگان افزود: با توجه به اعلام بانک های استان میزان باقی مانده از سهم استان نیز تا هفته آینده پرداخت می شود و افرادی که متقاضی دریافت این تسهیلات هستند نیز می توانند هرچه سریعتر مراجعه و ثبت نام کنند.

جادری بر لزوم توجه به صنایعی که می توانند برای هرمزگان به یک برند تبدیل شوند تاکید کرد و بیان داشت: در این راستا باید به ظرفیت های موجود در استان از جمله صنایع دریایی، شیلاتی و کشاورزی به خصوص خرما بیشتر توجه و تسهیلات لازم برای سرمایه گذاری در این بخش پرداخت شود تا چنین صنایعی به یک برند برای استان تبدیل شوند.

وی همچنین از حذف جریمه برق عدم تمدید پروانه واحدهای صنعتی در هرمزگان خبر داد و اظهار داشت: لحاظ شدن این جریمه در قبوض برق واحدهای صنعتی نگرانی ها و دغدغه هایی را برای صنعتگران استان ایجاد کرده بود که در راستای رفع موانع تولید با تصمیم کارگروه این جریمه حذف شد.