پرداخت تسهیلات به مدد جویان روستایی برای خرید خودرو

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از کمیته امداد هرمزگان، عقیل سالاری مدیر کمیته امداد شهرستان پارسیان گفت: توسط حامیان پارسیانی برای ۲۰ خانوار بی سرپرست سبد های غذایی بین خانواده های یتیم تحت پوشش این نهاد در شهرستان پارسیان توزیع شد. وی افزود : این سبد های غذایی بین خانوادهای بی سرپرست در روستاهای […]

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از کمیته امداد هرمزگان، عقیل سالاری مدیر کمیته امداد شهرستان پارسیان گفت: توسط حامیان پارسیانی برای ۲۰ خانوار بی سرپرست سبد های غذایی بین خانواده های یتیم تحت پوشش این نهاد در شهرستان پارسیان توزیع شد.

وی افزود : این سبد های غذایی بین خانوادهای بی سرپرست در روستاهای قاسمعالی، یروخلف، فومستان و شهر پارسیان توزیع شد و ارزش کل این سبد ها ۱۸ میلیون ریال که توسط حامیان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: در پارسیان ۱۲۵۳ خانوار تحت پوشش کمیته امداد هستند  که ۶۴۳ خانوار آن را ایتام تشکیل می دهند.

۵۵ درصد از مشاغل ایجاد شده باغداری هستند

مدیر کل کمیته امداد هرمزگان، گفت: ۵۵ درصد از طرح های اشتغالزایی ایجاد شده باغداری در سیاهو زیر کشت مرکبات از جمله نارنگی است و ۴۵ درصد دیگر طرح های خدماتی، دامداری و صنایع دستی است.

محمد بازیار رییس کمیته امداد سیاهو با اشاره به طرح اشتغالزایی گفت: برای مددجویان متقاضی در طرح باغداری برای هر دو نفر اشتغالزایی مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال وام قرض الحسنه پرداخت می شود.

علی الهیاری افزود: در روستایی سیاهو تا کنون ۱۱ واحد مسکن مددجویی تکمیل و ۴۰ واحد در حال ساخت است که پیشرفت ۷۰ درصدی دارد، هر واحد با زیر بنای ۵۰ تر مربع با اعتبار ۲۵۰ میلیون ریال با همکاری بسیج سازندگی سپاه در حال احداث است که تا پایان سال  جاری به مددجویان واگذار خواهد شد.

برای اشتغالزایی اقشار نیازمند با کمیته امداد امام (ره) همراه خواهیم بود

 مدیرکل حمل و نقل پایانه های استان هرمزگان گفت: برای ایجاد فرصت شغلی در سنوات گذشته با کمیته امداد همراه بودیم و بخشی از فرصت اشتغالزایی را به مددجویان این نهاد دادیم.

وی افزود: نرخ تسهیلات اشتغالزایی ۴ درصد است و برای دریافت خوردو های سواری بین شهری و روستایی پرداخت می شود که بانوان هم می توانند تسهیلات دریافت کنند.

علیرضا مجرد با تاکید براینکه اولویت برای اخذ تسهیلات باید به مددجویان روستایی داده شود، گفت: پرداخت تسهیلات به مدد جویان روستایی برای خرید خودرو موجب می شود تا سرویس بین روستاها و شهرها تامین شود و مشکل روستاییان نیز با هزینه بالای ایاب و ذهاب رفع می شود.

وی در راستای رسیدگی به حال ایتام اشاره کرد و گفت: مجموعه کارکنان و شرکت های وابسته ایتام تحت پوشش کمیته امداد را حمایت می کنند و همچنان به توسعه بیشتر این امر خداپسدانه اقدام خواهیم کرد.

در ادامه مدیر کل کمیته امداد استان هرمزگان نیز گفت: کمیته امداد به دنبال ظرفیت های خوب استان برای اشتغالزایی مددجویان هستیم تا بتوانیم خانواده های نیازمند را به توانمندسازی اقتصادی هدایت کنیم.

وی افزود: فرصت های خوبی در حمل و نقل وجود دارد از جمله تاکسی های برون شهری که می توان مددجویان جویای شغل به ویژه بانوان را توانمند کرد.

وی با اشاره به این که در هرمزگان ظرفیت های خوبی وجود دارد گفت: سهم فقرا از فرصت های شغلی موجود کم است . اگر به مسئله فقر به صورت ریشه ای توجه نشود نا امنی گریبان گیر همه گروه های جامعه می شود.

توزیع ۳۰۰ جلد قرآن و مفاتیح بین مددجویان رودانی

محمد اکرامی مدیر کمیته امداد  شهرستان رودان گفت: یک دوره کلاس آموزشی خانه و خانواده بین ۳۰۰ نفر از مددجویان تحت پوشش در این نهاد به مدت یک هفته برگزار شد.

وی افزود: برای همه شرکت کنندگان یک بسته فرهنگی شامل یک جلد قرآن، یک جلد مفاتیح الجناح، یک ذکر شمار دستگاه دیجیتال و برای ۲۵۰  نفراز بانوان شرکت کننده یک چادر اهدا شد که برای بسته های فرهنگی ۳۸۸ میلیون ریال هزینه شده است.